Abeceda pojmů :))

18. května 2006 v 8:38 | Cherrynečka* |  slohovky
anální sex: Zdá se, jako by existoval až od Bertolucciho Posledního tanga v Paříži. Ale už v románu z dob minulých, nazvaném Lady Fuckingham, musí nevěsta o svatební noci nastavit svůj zadek, protože manžel má právo na panenství. Jakékoli.
bandáž: Nemusí být dokonalá, stačí malé omezení pohybu, které mnohonásobně zvýší rozkoš. Kolébkou bondage je Dálný východ, především Čína, Japonsko, Mongolsko a Korea, kde se při jejím praktikování zohledňovala dvě hlediska - zdravotní a výchovné.
celibát: Filozof Immanuel Kant zemřel v osmdesáti letech, aniž by mu vadilo, že zůstal panicem. Život v celibátu není podle sexuologů škodlivý, ale není tak trochu nudný?
deflorace: Někdy je panenská blána tak zarputilá, že je třebaodstranit ji chirurgicky. Dnes se naopak rozmáhá nabídka lékařů, kteří za tučný honorář vymodelují panenskou blánu novou.
erotogenní zóny: Málokdy se spletete, vsadíte-li na ušní lalůčky, ňadra a vůbec cokoli v okruhu patnácti čísel od pohlavních orgánů. Kdo sex miluje, ten objevuje erotogenní zóny nové a nové. Žádná se nedá považovat za kuriózní, i kdyby to byl třeba palec u nohy nebo pátý bederní obratel.
fetišismus: Ten, kdo svůj erotický zájem zaměřuje na části těla, oděvu nebo čehokoli, co souvisí s tělem - včetně sekretů či vůní -, je prý fetišista. Jenomže, která z nás se s rozkoší nenavlékala do košile milovaného muže?
g bod: Mýty opředené tajné místečko v přední části pochvy. Kdo ho nenašel, tvrdí, že neexistuje. Kdo ho našel a naučil se ho stimulovat, užívá si nejen vaginální orgasmus, ale má šanci dojít až k ženské ejakulaci.
homosexualita: Orientace na stejné pohlaví. Není to "sexuální rozmařilost" a nelze ji vyléčit, jak si myslí někteří naši poslanci. Nejznámější lesbickou básnířkou byla Sapfó, kterou nešťastná láska přivedla do náruče žen. Nejznámějším gayem byl bezesporu Freddie Mercury.
chtíč: Někdy je nezvladatelný. Michael Douglas se kvůli němu léčil, jiný Američan se pokusil vykastrovat pomocí lokálního umrtvení, skalpelu a kancelářských svorek. "Musel jsem už něco udělat, můj chtíč mě ovládal," prohlásil poté v nemocnici.
incest: Zakázaná sexuální aktivita mezi příbuznými. Ve starověku byly sňatky z přízně nejen běžné, ale dokonce žádané. Nejvhodnějšími manželkami muže byly tehdy matka, sestra, dcera. Papež Alexandr VI. se chlubil dvěma dětmi, které měl se svou dcerou Lucrezií Borgiou.
jazyk: Jeho praktický tvar i umístění ho přímo předurčují k tomu, aby něco olizoval či byl někam strkán. Muži ho používají pro zvýšení rozkoše ženy, tzv. cunnilingus neboli lízání zevních rodidel s cílem ženu sexuálně vzrušit a dovést ji k orgasmu. Odvážné ženy také našly u svých partnerů otvor, kde se jazyk hodí.
kámasútra: Ve skutečnosti to byla příručka domácího hospodaření. Rady, týkající se sexu, byly zaznamenány jen na malém kousku střední knihy, hned vedle doporučení, jak sdrátovat starý hrnec. Proslula i radami, jak si zvětšovat pohlaví a co na něm světaznalí bráhmani nosí.
láska: Odjakživa byla přisuzována srdci, ale moderní člověk ví, že za ni můžou žlázy s vnitřní sekrecí, které - potkáme-li lásku - zaplaví naše tělo hormony. Do slova a do písmene za ni může fenyletylamin, hormon na bázi amfetaminů, který nás vynese až do oblak.
masturbace: Neboli pohlavní ukájení sebe sama. Církví zatracované, Janem Amosem Komenským doporučované: "Lépe než za ženštinami hampejznými se píditi jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřepati." Pokud jde o nás ženy, rády prohlašujeme, že nejlíp si to uděláme stejně
nevěra: Je stará jako lidstvo samo. Nejkrutějším trestem za nevěru byla smrt jednoho nebo obou milenců, nejcyničtějším vykastrování milence před zraky jeho milenky. Na druhé straně nejskvělejší pohostinností nejen u Eskymáků je nabídnout hostu pěknou dceru, služku nebo také paní domu.
orgasmus: Mužský je doprovázen ejakulací. Ženských je naopak několik druhů - klitoriální, vaginální a vícenásobný. Jde o škálu pocitů od jednoduchého uspokojení až po extaktické stavy se zúženým vědomím.
penis: Má snad desítky přezdívek, za všechny například: vzrostlá houba, želví hlava či naprostý vrchol. Průměrná velikost vztyčeného penisu je prý kolem šestnácti centimetrů.
rozmnožování: Dříve bylo jedinou "záminkou", proč vlastně sex provozovat, časy se ale - naštěstí - mění. Dnes je naopak rozmnožování snad tím posledním (ovšem jsou výjimky...), a proto jde tolik na dračku antikoncepce.
sadismus: Každý slyšel o markýzi de Sade, ale krutost je mnohem starší, datuje se přinejmenším od císařů Nera a Caliguly či manželky Claudia Messaliny, která byla schopná umasturbovat mladé muže k smrti. Opakem je masochismus.
tampon: I menstruační tampon hraje v sexu svoji roli. V knize americké autorky Eriky Jong Obyčejné ženské blues milenec hlavní hrdinky, mladý gigolo Darth, vyndá z útrob své milenky tampon a rozkošnicky ho olizuje a cucá.(*pozn.Agapo-blééé)
ústa: Patří k nim jazyk, rty a zuby, umějí hodně - líbat, dráždit na vhodných místech i kousat až do krve. Specialitou úst je tzv. dirty talk, slovíčka hrubá, až neslušná, která mnohéz nás rozpalují při souloži až doběla.
vibrátor: Napodobeniny pyje se ve starém Římě vyráběly v manufakturách, za komunismu se používaly svíčky, dnes je koupíme v sexshopu. Jsou mezi nimi i godmiché - údy, které si připne žena a může souložit jako muž.
wc: Mezi netradiční sexuální praktiky patří i takové, které souvisejí s WC. Zatímco jedna z nich se dá pokládat za poměrně vzrušující, o té druhé je lépe pomlčet...
xena: Někdy se zdá, že ženskost a koketerie se už nenosí. Xena nebo Lara Croft válcují muže na mnoha frontách, ale málo platné - bez mužů se stejně (v jisté situaci) neobejdou...
yohimbin: Alkaloid, podávaný při poruchách potence, se řadí k mnoha afrodiziakům. Mezi nejznámější afrodiziakum patřil též prášek z rozemletého rohu nosorožce, který byl kvůli touze po rozkoši téměř vyhuben.
znásilnění: Noční můra všech stopařek, touha sexuchtivých žen. Bohužel znásilňují většinou nepřitažliví muži. Mexický generál Pancho Villa, nazývaný "moderní Robin Hood", podle svého vlastního tvrzení znásilnil víc než tisíc žen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama