Arabské země :)

17. května 2006 v 22:27 | Cherrynečka* |  slohovky
I v dnešním světe platí pravidlo: Co jiný kraj, to jiný mrav. Blíží se léto, doba dovolených a jistě i spousta nápadů a myšlenek, kam odcestovat k moři

Dnešní doba umožňuje mnoho možností, kam za sluníčkem, mořem, historií a kulturou. Mnohé z nás zajímají odlišné kultury, jako mají například islámské země.
Krásní snědí muži, nádherná krajina a zvláštní ženy, které i v takových krásných letních dnech jsou zahalené do dlouhých neatraktivních "hábitů", jak by řekla skoro každá žena u nás jejich ošacení. V těchto zemích platí takzvaná nepsaná pravidla, která je dobré dodržovat. Mužů se tolik netýkají, jako právě žen. Ženy se musejí zahalovat do spousty spodků a svršků, které zakrývají každou část těla. Pokud přijedete do této země, je vhodné, abyste byla patřičně zahalená, podle tradice. Ani nový účes, který jste si nechala na dovolenou vytvořit, nesmíte ukázat. Vyvoláte v místních mužích neobyčejnou vlnu nespokojenosti a budou po Vás požadovat okamžitou nápravu. Jestliže tak neučiní místní muži, pak určitě místní policie, zabývající se mravy. Mravní policii najdeme zejména v Iráku. V některých muslimských zemích se setkáte i s poněkud benevolentnějším pohledem na věc a mnohé vám tu bude jako cizince odpuštěno, to platí třeba o Sýrii, Turecku či Tunisku. Evropské ženy jsou v muslimských zemích považovány za symbol volného sexu. Tak se k Vám budou i tamní páni tvorstva chovat. Pohvizdování, otírání a osahávání. To jsou nejčastější jevy, se kterými se setkáte běžně na ulici. I běžný oční kontakt, který jste tak pilně trénovala je považován za flirt největšího kalibru. Rozhodně místním mužům nepodávejte ruku, stejně vám ji nestisknou, neboť tělesný kontakt s jinou než vlastní ženou jim jejich víra zakazuje.
Tyto země jsou velmi netolerantní pro nás evropské ženy a pro naše zvyky, ovšem určitě Vás neodrazuji od nevšedních zážitků, nacházejících se daleko od nás. V mnoha muslimských zemích je právě díky přísným režimům pro turisty velice bezpečno, nemusíte se bát krádeží ani přepadení, za ty totiž místním hrozí vysoké tresty. Takže novou kabelku určitě s sebou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama