Břišní tance :))

18. května 2006 v 10:03 | Cherrynečka* |  Pohyb
Sportu jsem nikdy moc nedala. Patřím mezi boubelky a je pro mě nepředstavitelné, že bych se měla nasoukat do tepláků a chodit do posilovny plné vysportovaných lidí, kde budu já ta absolutně nejsilnější," říká devětadvacetiletá Renáta Malíková. "Před víc než rokem mě moje kamarádka vytáhla na hodinu břišního tance. Moc se mi původně nechtělo, protože patřím mezi ostýchavé lidi a nedokázala jsem si představit, že se budu někde natřásat. Už ale tancuju rok a jsem z toho naprosto nadšená. Vytvarovala jsem si výborně postavu, získala jsem fyzičku, ale hlavně se mi zvedlo sebevědomí. Cítím se mnohem ženštěji a mám pocit, že spolu s tím, jak jsem se naučila hýbat, jsem si mnohem jistější."
Vytisknout Poslat e-mailem
reklama
//<![CDATA[ document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' type='text/javascript' src='http://ad2.bbmedia.cz/please/showit/690/5/1/17/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&_idplan=24044&bust="+Math.random()+"&target=_blank&printVersionUrl=NULL'><\/scr"+"ipt>"); //]]>
Nebaví vás poskakovat v aerobikovém rytmu a hledáte sport, při kterém se netrhají rekordy? Trpíte bolestmi zad, bolestivou menstruací? Ráda byste zhubla? Nedaří se vám otěhotnět, nebo naopak hledáte pohyb, který byste mohla praktikovat v těhotenství? Vyzkoušejte břišní tanec; pohyb, který prověřily už tisíce let a který zdůrazní vaši ženskost.
Břišní tanec není břišní
Kořeny břišního tance sahají pravděpodobně až deset tisíc let do historie. Původně šlo o tanec, který tančily pouze ženy pro ostatní ženy. Mužskému publiku byl přístup na podobná vystoupení zakázán. To ostatně vyplývalo už z principu tance, který byl známý jako tanec rodiček. Plynulými pohyby, které vycházejí především z břišních a pánevních svalů, se ženy uvolňovaly při porodních bolestech a napomáhaly hladkému porodu. Spolu s rodičkou tančily i ostatní ženy, které byly porodu přítomny a vyjadřovaly jí tak svou podporu.
Když orientální tance objevili Evropané, překřtili ho na břišní. Když se totiž zúčastnili vystoupení egyptských tanečnic (v té době se už působiště tanečnic rozšířilo i na podniky lehčího charakteru), zdálo se jim, že ženy při tanci třesou a vlní pouze břichem. Původní kostýmy tanečnic měly jen velmi málo společného s dnešní blyštivou variantou kostýmu s podprsenkou. Tu paradoxně vymysleli filmaři v Hollywoodu, kterým se hodila do jejich představy o orientu.
Krása pohybu
Základem orientálního tance jsou dva pohyby; kroužky a třesení. Kroužky se neprovádí jen pánví, ale i pažemi, hrudníkem, či hlavou. Rychlé potřásání boky ve směrech shora dolů a zepředu dozadu se jmenuje shimmy a tvoří druhý základní prvek orientálních tanců. Kroužky i shimmy se v tanci vyskytují v mnoha variantách, spojují se do ladných vln, osmiček a dalších prvků. Důležitým prvkem tance je rytmus, který tanečnice potrhují přesnými pohyby boků a cinkáním penízků, kterými jsou pošity široké pasy kostýmů.
Tanečnice tančí bosy kvůli dobrému kontaktu se zemí a ačkoli jednotlivé prvky tance jsou stejné, styl tanečnic se liší. Lektorky břišního tance ani nedoporučují, aby se tanečnice učily nazpaměť celé sestavy. Orientální tanec je mnohem víc o improvizace a momentálních pocitech než přesném provádění nacvičených sestav. Tančit můžete buď bez pomůcek (tímto typem tance začínají všechny začátečnice), nebo například s prstovými činelkami, kterými se vyťukává rytmus hudby, nebo například šátkem.
Co můžete očekávat
Vzhledem k tomu, že břišní tanec je čistě ženskou záležitostí, můžete při něm očekávat příznivé působení na partie, které obvykle ženy považují za problematické. Protančené hodiny zcela jistě poznáte na svých břišních svalech, hýždích, bocích i stehnech. Posilují se při něm ale i svaly na rukou, zádové svaly, nebo třeba svaly prsní.
Kromě zjevného formování postavy, které po tanci uvidíte, působí také břišní tanec na vnitřní svaly těla. Tím také lékaři vysvětlují jeho kladný vliv na neplodnost nebo menstruační bolesti. Vzhledem k tomu, že posiluje a uvolňuje ztuhlé zádové svaly, je vynikajícím prostředkem proti bolesti zad, krční páteře, ale třeba i proti urputným bolestem hlavy, které vznikají jako důsledek zablokované krční páteře.
Jako bonus navíc získáte rovné držení těla a jistotu v pohybech. Nezapomeňte, že největší favoritky harémů byly zároveň i nejlepšími tanečnicemi. Břišní tanec vás naučí svůdnosti a probudí ve vás ženskost. Vyzývavé vlnění a pohyby, zdůrazňování rytmu a svůdných křivek ženského těla, rafinovaná svůdnost; to všechno k břišnímu tanci neodmyslitelně patří, navíc jej můžete předvést večer partnerovi doma a ozvláštnit jím váš milostný život, což se vám například u aerobiku zřejmě jen těžko podaří
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terkysky Terkysky | E-mail | Web | 11. ledna 2007 v 14:58 | Reagovat

4e2b88d8 http://0d8a4af5.com <a href='http://d7e3500f.com'>d222d4ac</a> [url]http://037b879c.com[/url] [url=http://9448e586.com]6dfe6a02[/url]

2 Cherrynečka* Cherrynečka* | E-mail | Web | 12. ledna 2007 v 22:06 | Reagovat

hmmm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama