Colin Firth

18. května 2006 v 10:45 | Cherrynečka* |  Herci
Datum narození: 10.09.1960
Místo narození: Grayshott, Hampshire, Velká Británie
Znamení: Panna

Dětství strávil v Nigérii, Velké Británii a USA, podle toho, kde jeho otec, profesor historie, právě pracoval. Jako osmnáctiletý se vrátil do Londýna a zahájil hereckou dráhu v National Youth Theatre. Na scéně Queen's Theatre převzal po Rupertu Everettovi roli homosexuálního ruského špiona Guye Bennetta, jednoho z hrdinů hry Juliana Mitchella Jiná země. Ve film. verzi tohoto dramatu (r. M. Kanievska), v níž debutoval před film. kamerou, hrál však druhou hlavní roli, Tomyho Judda.

Zahrál si ve filmech : Láska Nebeská
Nanny McPhee
Deník Bridget Jonesové
Bridget Jonesová :s rozumem v koncích
Divka s perlou
Co ta holka chce?
Co dívky chtějí
Ach ty ženy

Datum narození: 31.05.1976
Místo narození: Castleknock,doblin,IrskoZnamení: Bliženci

Colin James Farrell se narodil 31. května 1976 v irském Dublinu. Takřka od začátku bylo jasné, jaká jej čeká kariéra. Otec i strýc byli fotbalisté a Colin měl (a chtěl) jít Vjejich stopách. Nakonec ho zlákalo herectví, které začal studovat v Dublinu na Gaiety School of Drama. Ve svých dvaceti letech se poprvé objevil na televizních obrazovkách v seriálu Ballykissangel. Po snímcích Drinking Crude a televizním dramatu Falling for a Dancer získal konečně větší roli v ceněném režijním debutu Tima Rotha Válečná zóna. Film posbíral řadu cen na filmových festivalech a Farrellova kariéra nabrala ten správný směr. Po seriálu Love in the 21st Century a televizním zpracování Dickensova románu David Copperfield, nastal okamžik zlomu. Farrell účinkoval v londýnském divadle ve hře In a Little World of Our Own, všiml si jej Kevin Spacey, který se chystal na natáčení malého irského filmu Rafinovaný zloděj. Farrell jej svým herectvím oslovil natolik, že mu Spacey ve filmu "zařídil" vedlejší roli a dal mu tak první šanci ukázat se světu.

Ve stejném roce obsadil Joel Schumacher talentovaného Ira do hlavní role válečného dramatu Tábor tygrů (2000). Byla to sázka do loterie, ale Schumacher si byl jist, že mladý herecký talent dokáže přesvědčivě ztvárnit muže, jenž se odmítá podřídit nelidským podmínkám výcvikového tábora, odkud jsou vojáci posíláni rovnou do pekla vietnamské války. Farrell to skutečně dokázal. Celý film stojí na jeho skvělém výkonu. Je frajerem bez úcty k autoritám a člověkem, který se snaží pomoci všem okolo sebe. Je až neuvěřitelné, jak profesně vyspělý může být herec v pouhých 24 letech. Zaslouženě získal za svůj výkon cenu londýnských i bostonských kritiků. I když Tábor tygrů byl celkem neprávem diváky ignorován, přesto se jméno Colin Farrell začalo skloňovat ve všech pádech.

Colin Farrel dobyl svět, i když "jen" na poli zábavy a obešel se přitom bez přehnané ctižádosti. Nijak neprožívá svou slávu ani fakt, že během kratičké doby dosáhl postu, kdy dostává za filmy milionové honoráře. Prostě jen dělá práci, která ho baví, užívá si mládí, pije své oblíbené pivo a v rozhovorech říká, co si myslí. Doufejme, že mu tento "nehvězdný" přístup vydrží a Hollywood nezničí jeho bezprostřednost, osobitost a nepromarní herecký talent, kterého má na rozdávaní.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kajka kajka | 14. prosince 2009 v 16:58 | Reagovat

dej tam bena tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy   pičo rychle

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama