¨Historie kávy :))

17. května 2006 v 22:10 | Cherrynečka* |  slohovky
Historie kávy
Ať už přijdete na obchodní schůzku, nebo ke své kamarádce, či dokonce ke svému idolu, všichni se vás nejčastěji zeptají: "Dáte si kávu?" Je to nejčastější a upřímně pro mnoha lidí nejoblíbenější teplý nápoj. Tak proč se o něm nedozvědět více?
Italové vypijí během dne několik svých oblíbených espres, Němci denní spotřebu překapávané kávy měří na litry. Málo kdo ale ví, jaký kus cesty muselo zrníčko kávy urazit, než začalo nad naším kouřícím šálkem vydávat své opojné aroma.
Nejvíce pěstovaný druh kávovníku Coffea arabica (asi 65% světové produkce) získal svůj druhový název po zemi, která je většinou považována za jeho kolébku. Existují ovšem i názory, že tato rostlina pochází z Habeše a ze Súdánu. Důkaz, potvrzující některou z těchto teorií, bohužel není.


První kultivace kávy byla údajně provedena kolem roku 570 našeho letopočtu v Jemenu, kam kávu spolu s etiopskými otroky přivezli arabští obchodníci. Až do šestnáctého století byli Arabové pravděpodobně jedinými milovníky kávy na světě. Na postupném rozšiřování této dnes jedné z nejvýznamnějších zemědělských komodit měli zpočátku zásluhy hlavně nomádští kočovníci a obchodníci.


Do Indie se káva dostala podle legendy díky jistému Baba Búdánovi, který kolem roku 1600 na cestě po Středním východě ukradl sedm zrnek zelené kávy a na vlastním břiše je vynesl z jedné kavárny. Těchto sedm zrnek je považováno v Indii za prapůvod kávy pěstované v zemi. Ve skutečnosti indický kávový průmysl vybudovali britští kolonialisté v devatenáctém století.


Dnes se káva pěstuje ve zhruba 80-ti zemích světa, kromě Evropy ve všech světadílech. Plantáže najdeme v tropickém pásmu, obvykle ve výškách 600 - 1200metrů nad mořem. Největší zásluhy o rozšíření kávy po celém světě nemají Benátčané, kteří původně dováželi kávu do Evropy, ale Holanďané. Ti přišli na nápad pěstovat kávu ve svých koloniích a v roce 1658 uskutečnili první kultivaci na Srí Lance.


Roku 1714 věnovali Holanďané francouzskému králi Ludvíkovi XIV. kávovníkový keř, pro který byl v pařížské botanické zahradě postaven speciální skleník. Francouzi začali pěstovat kávu ve Francouzské Guayaně a na ostrově Martinique.


Romantická je historka o poručíkovi brazilské pobřežní hlídky Francisco de Mello Palhetovi, který získal kávová semínka pro svoji zemi díky svému okouzlujícímu zjevu přímo od manželky guvernéra Francouzské Guyany. Z Brazílie putuje dále káva na Sumatru a do Indie.


Z Anglie se káva dostala na Jamajku a na Havaj. Brazilská káva se koncem devatenáctého století objevuje v Keni a Tanganice, pár set kilometrů od Etiopie, naší "kolébky kávy".

Vařením - původní turecký způsob: v konvici nebo džezvě ohřejeme vodu do které nasypeme kávu a necháme vzkypět. Po ustání přeléváme do šálků a ihned podáváme.
Spařením - "český turek": kávu zaléváme horkou vodou přímo do šálků. Je vhodné nejprve zalít asi třetinou vody a po chvilce dolít.
Překapáváním - káva se spaří horkou vodou ve filtračním nástavci, který oddělí roztok od sedliny.
Espresso - roztok se získává spařením kávy horkou vodou při vysokém tlaku.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blondie blondie | 3. června 2008 v 15:59 | Reagovat

kopčenýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama