Hoši od zkrocené hory..:))

18. května 2006 v 8:47 | Cherrynečka* |  Filmy
Koho milují
Potrpí si na starší blondýny. V době, kdy mu na dortu plálo dvaadvacet svíček, randil s Heather Grahamovou, které bylo dvaatřicet. Potom ji načas vystřídala Naomi Wattsová, mezi níž a Heathem stálo rovných jedenáct let. Dva měsíce po rozchodu šikovně sbalil během natáčení Zkrocené hory další plavovlásku. Tentokrát ale porušil svá pravidla. Hvězdička ze seriálu pro pubertální děti Dawsonův svět Michelle Williamsová se narodila až rok po něm. Ve filmu hraje jeho podváděnou a udřenou manželku, ale oba herci evidentně doufají, že mimo filmové plátno bude jejich vztah fungovat lépe. Neznají se ani dva roky a už spolu vychovávají šestiměsíční dceru Matildu. A zdá se, že se Heathovi přebalování zalíbilo: "Moje denní povinnosti se smrskly na vaření, mytí nádobí a pobíhání okolo Matildy. A musím říct, že to miluju," chlubí se šťastný otec.

Zdá se, že ho také přitahují krasavice se světlejší barvou vlasů. Za svoji jedinou opravdovou lásku označuje herečku švédsko-německého původu Kirsten Dunstovou (23). I Jake má z otcovy strany švédské předky. Kirsten mu důkladně pomotala hlavu, stejně jako si kdysi ochočila Brada Pitta v roli malé upírky ve filmu Interview s upírem. Když Kirsten Jaka v červenci 2004 po dvouročním chození opustila, vypadal, že se každou chvíli zoufalstvím zhroutí. "Chtěl bych konečně dospět," vykřikoval smutně do médií. Letos společně vyrazili na silvestrovskou pařbu a strávili celou noc ve vášnivém tanečním objetí. Média se akčně sázejí, jestli se k sobě bývalí milenci vrátí. S Kirsten seznámila Jaka jeho sestra, herečka Maggie Gyllenhaalová. Herec se také hodně (ale údajně platonicky) kamarádí s Natalií Portmanovou.
1
Heath (27 let)Jake (26 let)

Kde se vzali
Heath: Pochází z Perthu v Austrálii. V pubertě dělil svoji pozornost mezi hokej a divadlo. Pak mu dal trenér na vybranou: Buď Puck (postava ze Shakespearova Snu noci svatojanské), nebo puck (anglicky hokejový puk). Heath se po střední vykašlal na další studium a s 69 centy na účtu se vydal do Sydney. Díky pohledné tváři sehnal pár štěků ve filmech pro teenagery a televizních show. To mu ale nestačilo, a tak odjel na lov příležitostí do Los Angeles.

Jake: V USA. Od narození měl osud nalajnovaný jako tenisový kurt ve Wimbledonu. Za zády mu stála matka, úspěšná producentka, otec režisér a starší sestra herečka. Na školních představeních omračoval talentem dojaté učitelky herectví, a tak mu obratní rodiče už v jedenácti zařídili první roli v televizním filmu Dobrodruzi z velkoměsta. Na rozdíl od Heatha pilně studoval herectví nejen v kurzech, ale i při dlouhých rozhovorech s Paulem Newmanem, který ho učil řídit.

V čem hráli

Heath: Hlavní role v romantické komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím, za kterou inkasoval v přepočtu dva miliony korun, ho na chvíli uvěznila ve škatulce "svalnatý hezoun". Na pořádnou nabídku čekal tak intenzivně, až utratil všechny peníze. Kvůli údajné bídě potom přijal roli ve snímku Patriot. Ačkoli se film Heathovi nelíbil, katapultoval ho mezi hvězdy a jeho kariéra se konečně mohla rozjet lepším směrem. Třeba k filmu Kletba bratří Grimmů. Od 16. března můžete Heatha vidět v roli svůdníka Casanovy.

Jake: Ve dvaceti ho filmoví kritici odměnili nominací za nejlepší herecký výkon ve sci-fi Donie Darko. O rok později už dělal hereckého partnera Dustinu Hoffmanovi. "Jak to, že ze mě nejsi vůbec nervózní?" zeptal se slavný herec Jaka. Ten místo drkotání zuby Hoffmana pečlivě poslouchal a učil se. Pak už jen přijímal nabídky na role ve filmech Den poté nebo Hodná holka s Jennifer Anistonovou. Loni natočil hned tři filmy, které sbírají nadšené recenze od kritiků a úspěšně brakují peněženky fanoušků. Zajděte si do kina třeba na válečné drama Mariňák.

Co je spojuje? Zkrocená hora
Ve filmu Zkrocená hora hrají Heath a Jake dva drsné kovboje, kteří se do sebe zamilují. Jenže v šedesátých letech, ve kterých se celý příběh odehrává, se homosexuály tvrdě opovrhovalo. "Vybral jsem si Jaka Gyllenhaala, protože vyzařuje mužnost i něhu zároveň. Navíc se na rozdíl od ostatních uchazečů nebál homosexuálních scén," prozrazuje režisér filmu Ang Lee. Bulvár začal okamžitě spekulovat o Jakově sexuální orientaci. "Nikdy mě žádný muž fyzicky nepřitahoval, ale pokud se tak stane, nijak mě to nevyděsí," spekuluje herec. Nicméně scéna, kde si oba hezouni strkají jazyky do úst, mu dala docela zabrat: "Heath mi málem zlomil nos. Režisér přikázal ať mě chytne, drsně přimáčkne ke stěně a políbí. A pak obráceně. Po několika opakováních jsme byli samá modřina."
2

Heath hraje toho opatrnějšího, rezervovanějšího. Jeho postava se nedokáže smířit s faktem, že miluje muže. I ve skutečnosti se Heath k milostným scénám stavěl mnohem zdrženlivěji. "Když jsme tu scénu natáčeli poprvé, cítil jsem se divně. Líbání s chlapem se mi nezalíbilo. Už bych si ho nechtěl zopakovat," vtipkuje herec. Když ale některé americké státy nepustily film do kin, Heath se tvrdě ohradil: "Že film zakážou v Západní Virginii, to se dalo čekat. Vždyť tam ještě před pětadvaceti lety běžně lynčovali lidi. Někteří členové Senátu byli dokonce členy rasistického Ku-klux-klanu." Tohle prohlášení vzbudilo pořádný poprask. Heath ale vesele čeřil vodu dál: "Osobně si myslím, že ten film není nijak kontroverzní, ale mormoni v Utahu, kteří proti němu bojují, ano. Je to legrační a nevyspělá společnost."

Verdikt
Heath: Je živočišnější, méně uhlazený a tím pádem i víc sexy. Hraje intuitivně a do všeho skočí po hlavě. Pokud neztratí čich na dobré role, má před sebou skvělou kariéru, aniž mu hrozí zaškatulkování.
Jake: Oplývá kultivovanou krásou a jemností. Jeho herectví je víc propracované a profesionální. Díky osobnímu kouzlu a schopnosti zahrát v podstatě cokoliv má dveře k hvězdné kariéře otevřené dokořán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama