Jaký vliv má na nás měsíc?

17. května 2006 v 22:03 | Cherrynečka* |  slohovky
Lidstvo od pradávna fascinoval zářící objekt na nočním nebi, který s ubíhajícími dny měnil svou podobu. Toto tajemné nebeské těleso nazvali Měsícem a uctívaly jej všechny starověké ženské kulty Velké Matky, či bohyně lovu Diany. Pokud odhrneme romantický pláštík úplňku, zůstane nám nepopiratelný fakt, že ženský vegetativní systém je citlivější než mužský. Lékaři dobře vědí, že ženy citlivěji reagují i na malé změny elektromagnetického pole, ke kterým během měsíčního cyklu dochází. Nejrizikovějším obdobím je právě úplněk, kdy často mohou pociťovat zvýšenou nervozitu i muži. K tomu se přidává nepříjemně napjaté krční svalstvo, které vyvolává ty dobře známé bolesti hlavy. Dvacetiosmidenní cyklus tak řídí naši nervovou a buněčnou aktivitu. Prastaré jogínské učení dokonce říká, že v těle ženy je dvanáct měsíčních bodů, ale u muže se nachází pouze jeden!
Možná si nedokážete si představit, že by na vás mělo vliv nebeské těleso, vzdálené 384 tisíc kilometrů. Uvědomila jste si však, že vám nepřijde vůbec divné, že nás dennodenně ovlivňuje jiné takové těleso Slunce, které od nás dělí neuvěřitelných 150 miliónů kilometrů Změny, kterým podléhá lidský organismus se samozřejmě staly předmětem zájmu mnoha vědců po celém světě. Zjistili například že něčemu se daří lépe při dorůstajícím než ubývajícím Měsíci. Ve dnech úplňku se prý rodí více dětí. Stejně tak se stane více nehod a je spácháno více trestných činů. Přesto, že hůře usínáme, je toto období zase vhodné k návštěvě kadeřníka, protože vlasy pak dorůstají pomaleji a střih tak déle vydrží. Dokonce epilace nežádoucího ochlupení, bývá při úplňku méně bolestivá.
Novoluní
Novoluním byl zpočátku nazýván první srpek měsíce. Dnes je to pro nás den nebo noc, kdy Měsíc nevidíme. K tomuto jevu dochází proto, že Měsíc stojí mezi Zemí a Sluncem. Snad právě proto, když Měsíc a Slunce na nás působí ze stejného směru, jsme ovlivňováni zvláštními impulsy. Fyzická síla je oslabená a tak bychom od sebe neměli čekat maximální výkony. Měsíc vysílá organismu signál, že je připraven očistit se od jedů a nečistot, takže je vhodný čas k půstu.
 • Je to nejlepší doba pro nové předsevzetí, kdo by se chtěl zbavit nějakého svého zlozvyku, má prý nejlepší šanci na úspěch.
 • Věda potvrzuje, že je to ideální doba pro půst, protože se tělo zbaví jedovatých látek lépe než obvykle.
 • Kosmetické přípravky, které mají za úkol čistit pleť působí obzvlášť hluboce.
Dorůstající Měsíc
Měsíc pomalu dorůstá do svého původního tvaru a podporuje tak i růst všeho ostatního. Naše tělo sílí a sbírá nové síly a potřebuje nevyhnutelně výživné látky, vitamíny a minerály.
 • Pokud se nebudete hlídat při jídle, budete přibírat na váze více, než je obvyklé.
 • Vše co je zdravé a léčí, má nyní lepší účinek.
 • Chcete-li mít hustší a kvalitnější vlasy, zajděte si ke kadeřníkovi.
 • V každém případě je to ovšem nevhodná doba pro jakékoliv operace. Zranění se totiž hůře hojí. Čím více se blíží úplněk, tím je to horší.
Úplněk
Naše Země se nachází přesně uprostřed vzdálenosti mezi Sluncem a Měsícem, což se projevuje zvláštní několikahodinovou intenzitou, která je silnější než při novoluní. Naše tělo reaguje na fyzickou aktivitu nejintenzivněji.
 • Mnoho lidí se špatně vyspí, přes den jsou pak neklidní a agresivní.
 • Jedná se o nejlepší čas po sběr bylin. Mají prý zvláštní sílu.
 • Kdo nechce přibrat, měl by se zase hlídat. Tuk se totiž usazuje dvojnásobně rychle.
 • Rány se hojí obzvlášť špatně.
Ubývající Měsíc
Měsíc se začíná zmenšovat a s ním i jeho negativní vliv pro mnohé na Zemi. Začínají nejaktivnější dny měsíčního cyklu, tělo překypuje energií a je ve výborné formě. Je nejvhodnější čas rozloučit se s nadbytečnými kilogramy.
 • Zhubnout se vám podaří mnohem lépe.
 • Je to vhodná doba pro operaci.
 • Dopřejte tělu i duši očistnou kúru.
Tomu, zda na nás má Měsíc nějaký vliv, můžete a nemusíte věřit. Každopádně je to zajímavé téma, už třeba jen proto, že zcela jistě ovlivňuje příliv a odliv moře. No, přinejmenším máte celý měsíc na to, abyste samy na sobě zjistila, jak to vlastně je mezi vámi a Měsícem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama