Je pro tebe dost dobrý??:P

18. května 2006 v 8:27 | Cherrynečka* |  slohovky
Cítíš se s přítelem jako v ráji, nebo je pro tebe občas peklo s ním vydržet? Zjisti, jestli je váš vztah na dobré cestě, nebo to bude lepší utnout, dokud je čas!

Funguje to:-)
Pokud následující věty vystihují tvého přítele, není co řešit, všechno je v pohodě!

Nikdy tě nenutí do sexu:
Když mu řekneš, že se ještě necítíš připravená, respektuje tvé rozhodnutí a trpělivě čeká, až sama budeš chtít.

Je dobrý kámoš:
Je zábavný, věnuje se ti i v partě svých kámošů, poslouchá, co mu říkáš, a pomáhá ti řešit tvé problémy.

Věří ti:
Není přehnaně žárlivý a nedusí tě pokaždé, když se za tebou na ulici ohlédne cizí kluk.

Zbožňuje tě:
Má o tebe starost, pečuje o tebe, když jsi nemocná, vždycky tě doprovází domů, občas si vzpomene s kytkou nebo jiným dárečkem a "bere" i tvé kamarádky.
1

Respektuje pravidla:
Pokud smíš být venku
jen do deseti, chápe to a nesnaží se tě poštvat proti tvým rodičům. Stejně tak dodržuje vše, na čem jste se domluvili, a pokud něco poruší, dokáže to rozumně vysvětlit.

Dává ti prostor:
Ví, že máš kromě něho i jiné zájmy, a chápe, že s ním nemůžeš trávit čtyřiadvacet hodin denně.

Dodává ti odvahu:
Každý je na tom občas se sebevědomím na štíru... Tvůj kluk je tu (mimo jiné, samozřejmě:-) od toho, aby tě podpořil.

Řekne ti pravdu:
Když ví, že se chystáš udělat evidentní kravinu, neřekne "dělej si, co chceš", ale spíš "co to třeba udělat takhle...?"

Nefunguje to:-(

Čeká, až ty zavoláš:
Pořád doufáš, že konečně zazvoní telefon, a ono nic. Vždycky jsi to ty, kdo ho kontaktuje a volá mu, takže si připadáš jako stíhačka.

Pořád tě poučuje:
Neustále ti říká, co máš jak dělat, opravuje tě, komanduje, a když přesto jednáš podle svého, je hned naštvaný a vyčítá ti každou maličkost.

Bije tě:
Chová se k tobě hrubě, sprostě ti nadává, zesměšňuje tě, a pokud není vše podle něj, je schopný tě i uhodit.

Kritizuje tě:
Neustále ti něco vyčítá nebo tě nějak shazuje. A to nejen když jste spolu sami, ale i před vašimi kamarády. Ponižuje tě to, i když říká, že to byl jen vtip.

Opíjí se:
Pokud je opilý nebo zfetovaný pokaždé, když je s tebou, nikdy nepoznáš, jaký je ve skutečnosti. Sice se říká, že ve víně je pravda, ale když není schopný se s tebou bavit za střízliva, je něco špatně.

Zahýbá ti:
Zjistila jsi, že kromě tebe spí i s jinými, lže ti a nedodržuje dané sliby. Pozor: v tomhle se málokterý kluk dokáže změnit...

Přehlíží tě:
Jakmile jste s partou jeho kámošů, jsi pro něj vzduch. Všimne si tě maximálně, když chce, abys mu objednala pivo.

Kdy pokračovat:
Pokud často nevolá, řekni mu, že tě to štve - třeba si to vůbec neuvědomuje. Až s ním budeš o jakémkoliv problému mluvit, připrav si nějaký plán, jak to zlepšit. Dej mu šanci, a pokud se to nespraví, zamysli se, jestli tě to s ním přesto baví. Zjistila jsi, že ti prošmejdil mobil a četl tvoje esemesky? Buď v pohodě, i kluci jsou jen lidi:-). A v některých ohledech jsou zvědavější než holky! Jestli se však pro něj kontrolování (ve všech směrech) stane pravidlem, možná se z něj vyklube chorobný žárlivec, u kterého nikdy nevíš... Jsou ti tyhle starosti cizí? Je tvůj přítel zábavný, ohleduplný, pozorný a milý? Pomáhá ti řešit problémy, máte společné zájmy a cítíš se s ním jako v nebi? neváhej, asi je to ten pravý:-)!

Kdy to ukončit:
Když se tě tvůj přítel snaží přehnaně kontrolovat, bije tě a uráží třeba jen proto, že podle něj trávíš moc času s kámoškami, jdi od toho, dokud je čas! Jestliže po tobě hrubě vyžaduje sex, a pokud mu nevyhovíš, hledá ho u jiných, je to jasný důvod, proč ukončit váš vztah. Pokud bere drogy nebo hodně pije, zkus si s ním o tom promluvit a pomoct mu. Nepočítej však s velkými výsledky! Jestli se ti nepodaří přesvědčit ho po několika pokusech, dej zpátečku! Člověk závislý na alkoholu nebo drogách vlastně nikdy neodhalí svou pravou tvář, tak abys jednou nebyla nepříjemně překvapená! Odborníci říkají, že tyto povahové vlastnosti je velmi těžké změnit, spíš se časem stávají horšími a horšími.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama