Krásná každý den :))

18. května 2006 v 9:45 | Cherrynečka* |  Móda
Půvabně a krásně můžeme vypadat nejen při výjimečné příležitosti, ale i ve všedný den. Proto jsme pro Vás připravili ve spolupráci s profesionální vizážistkou a kosmetickou poradkyní Lenkou Okáliovou seriál: Průvodce po péči o pleť, líčení, barvové typologii či celkové image.
Péče o pleť
Každá žena může ze svého vzhledu vytěžit to nejlepší tím, že si osvojí kosmetické triky, překoná určité kosmetické problémy a zdokonalí svůj vzhled, který jí sluší.
Ukážu Vám, jak poznat své speciální kosmetické potřeby, abyste jimi mohla vytvořit svůj osobitý styl a nalíčit se tak, aby Vám to slušelo. VŽDYŤ KAŽDÁ ŽENA JE JINÁ! Budete vypadat ne dobře ale SKVĚLE!
Jaký typ pleti máte?
Velmi důležité pro správnou péči o pleť, je určení správného typu:
Rozlišujeme 4 druhy pleti:
  • 1. suchá
  • 2. normální
  • 3. smíšená
  • 4. mastná
Na určení typu pleti nepotřebujeme žádné dlouhé testy, ale dokážeme je určit podle velikosti póru:
SUCHÁ PLEŤ
Póry jsou neviditelné.
NORMÁLNÍ PLEŤ
Póry jsou jemné, viditelné.
SMÍŠENÁ PLEŤ
Póry jsou viditelné hlavně v "T zóně".
MASTNÍ PLEŤ
Póry jsou velké, otevřené.
Bližší specifikace jednotlivých typů:
Suchá pleť
Jako první začíná stárnout, ve 25 letech. Po umytí máme pocit, že naše pleť je o číslo menší, je jemná, tenká, průhledná (žilová kresba). Reaguje na pocity - rychle zrudne. Pod očima je kůže hrubá. Při péči o suchou pleť potřebujeme všeho hodně. Typickým znakem jsou "bílé ďubky" pod kůží.
Normální pleť
Kůže je do 30 let pružná a elastická. Akné vidíme velmi málo, téměř vůbec. Pleť má zdravý vzhled.
Smíšená pleť
Tato pleť potřebuje pečlivé ošetření, protože obsahuje suchá i mastná místa. V oblasti "T zóny" - čelo, brada, nos - ji máme mastnou, zbylé partie bývají většinou suché. Je zapotřebí vyrovnávat poměr mezi danými místy.
Mastná pleť
Výhoda mastné pleti spočívá jedině v tom, že stárne nejpozději. První vrásky se vyskytují až kolem 30 let. Nevýhodou však je, že po celém dni ji máte zcela zanesenou od nečistot, protože veliké póry fungují jako "mucholapka" a přes den sesbírají veškerou nečistotu.
Ať už máte pleť takovou nebo onakou, každá žena může vypadat zdravě a krásně. Je jen na nás, co všechno jsme ochotny proto udělat.
Pro základ zdraví pleti je nejdůležitější starat se o ni a čistit ji RÁNO i VEČER. To je první základní krok pro zdravou a svěží pleť - bude tak mladistvější, hladší a zdravější. A hlavně, dámy, nezapomínejme na krk a dekolt!
Dalším důležitým krokem při péči o pleť je dodržovat pět základních kroků:
  • 1. čištění
  • 2. regenerace
  • 3. osvěžení
  • 4. hydratace
  • 5. podkladová báze
ČIŠTĚNÍ
Prvním důležitým krokem je čištění. Do této skupiny nám spadají čistící mléka, které nám důkladně a šetrně odstraňují prvotní nečistoty, také nám šetrně odstraní líčidla a mastnotu.
REGENERACE
Táto fáze je podstatná z toho hlediska, že nám regeneruje pleť do hloubky. Patří sem pleťové masky, které nám odstraňují odumřelé kožné bunky a zlepšují strukturu pokožky. Jasnější a svěží vzhled bude Vaši odměnou.
OSVĚŽENÍ
Tonikum, které neodmyslitelně patří do této fáze, nám osvěží a zjemní pleť a vlastně dokončuje proces čištění. Pokožka získá hebký a zářivý vzhled.
HYDRATACE
Hydratace - hydratační krémy, zabraňují ztrátě vlhkosti z pleti. Pleť se nám zjemňuje a vyhlazuje. Hydratační krémy se musí používat pro všechny typy pleti. Platí pravidlo, čím sušší pleť, tým intenzivnější hydratační krém je zapotřebí používat. Pleť nám stárne, protože ztrácí vlhkost.
PODKLADOVÁ BÁZE
O tomto stupni péče ví málokdo. Patří sem make-up, který nám dokončuje celý proces péče o pleť. Je to jako dát si kabát na pleť. Zabezpečíme tak ochranu naši pleti. Dnes už neplatí pravidlo, že make-up nám pleť vysušuje. Existuje mnoho kvalitních produktů, které nám pleť hydratují a pečují nám o ni po celý den.
Jak správně používat kosmetiku, jakou kosmetiku vůbec používat a jakou ne, to vše Vám ráda zodpovím v dalším článku.
Úplně na závěr - pleť nám stárne, protože ztrácí vlhkost. Pleťovými maskami z ovoce nebo zeleniny, sice doplníme potřebné vitamíny, ale nedodáme jí ELASTÉN a KALOGEN, které se ztrácejí z pleti věkem. I proto je zapotřebí kosmetických přípravků!
Více informací získáte na www.webpark.cz/Loka
Nebo volejte na 608 048 226
Bezplatné kosmetické poradenství Vám ráda poskytnu kdykoliv a kdekoliv
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama