Magie

17. května 2006 v 19:10 | Cherrynečka* |  Magie :o)

Magie barev

bílá - bílá magie , nevinnost ,víra v pravdu
černá - důstojnost ,odolnost
červená -rudá magie ,vášeň, síla
modrá - uvolnění, jistota, klidnost
žlutá - svoboda, slunce, radostzelená - uzdravování, růst, život, rovnováha
růžová - romantická láska, jemnost, nevinnost
fialová - mystika, proměna, magie
oranžová - zdraví, odvaha, energie
modrá + žlutá - magicky důstojný , bílá magie , mistr čaroděj - speciální magie

Amulety a talismany

Amulet

Původ tohoto slova není stoprocentně znám, ale předpokládá se, že pochází z latinského slova amuletum (oddálit,odsunout). Takže už je vám možná jasné, že amulety jsou předměty výhradně s ochranným účinkem a měl by obsahovat magickou sílu. Amulety uznávali už i v starověkém Eqyptě, kde se například k mumiím přikládaly zlaté, bronzové nebo kamenné amulety, které měly ochraňovat nesmrtelnost zemřelých. Amulety také sloužily k ochraně zdraví a štěstí. Nejrozšířenější a nejmocnější z nich měly podobu skarabea, nalíčeného oka nebo spony bohyně Isis. I vy si můžete vyrobit svůj vlastní ochranný amulet. Postačí vám k tomu obyčejný kamínek nebo něco jiného, co dobře přijímá informace a vydrží nošení. Nejlépe vnímají informace drahé kovy jako třeba zlato, stříbro, bronz, ale také železo. Stejně dobře poslouží i sklo a keramika.

Jak nabýt svůj amulet

  1. Potom, co si třeba kamínek přineseš domů, vlož ho pod proudící vodu a při jeho omývání říkej: Smývám z tebe veškeré negativní vlivy, které na tobě ulpěly.
  2. Amulet pak otři kouskem hadříku do sucha, vezmi mezi dlaně a zahřívej ho -tím mu dáš svou energii.
  3. Při tomto předávání energie vkládáš do amuletu své přání, které by se díky němu mělo uskutečnit. Můžeš na něj buď intenzivně myslet, nebo ho do amuletu prostě pošeptej.
  4. A teď ti nezbývá nic jiného, než jej nosit stále při sobě a to ve dne v noci

Nazapomínej!

  • Během působení by se amuletu neměla dotýkat jiná osoba než ty!
  • Jen čistý amulet může spolehlivě pracovat a proto ho očisti každý večer od špatných vlivů z okolí a tvého podvědomí.
  • Amulety, které jsou směřovány na určitá přání, se po jeho splnění odloží nebo naplní jiným přáním.
  • Před odložením se ale amulet musí znovu vystavit proudu tekoucí vody a přitom bys měl/a říkst : Zbavuji tě tvého úkolu, jsi opět čistý.
  • Amulet by měl sloužit jen jednomu člověku.

Talisman

Talisman je nadruhé straně předmět, který přitahuje dobré nebo špatné záležitosti. Samo slovo talisman pochází z arabského talásim a znamená kouzelný obraz. Dříve jako talismany sloužily různé figurky, drahé kameny nebo dokonce části rytin na papíře. V křesťanském světě to třeba bývaly obrázky svatých. Jako ochranný talisman dříve kojenci dostávali chrastítka se zvonečky, neboť jejich zvuk byl považován za prostředek k zastrašení zlých duchů. Stejně jako u amuletů si i ty můžeš vytvořit vlastní talisman. Můžná jsi si právě ty nesla na těžkou zkoušku z matiky svého oblíbeného plyšáka pro štěstí. Existují i "zaběhnuté" talismany. Třeba taková rybí šupina z vánočního kapra

Každý den je kouzelný


pondelipondělí
je pod vládou Měsíce

Den jako stvořený pro nějaké to kouzlo z CG! nebo ,proklepnutí" tvé duševní šikovnosti. Pokud máš pocit, že zrovna teď potřebuješ relax, užij si ho, protože dnes si odpočineš ze všech dnů nejlépe
uteryúterý
je pod vládou Marsu

Tenhle den si žádá rebelskou akci. Sbíráš odvahu na oslovení své tajné lásky? Udělej to dnes! Mars ti dodá potřebnou kuráž jít do toho a uvést jakékoliv záležitosti do pohybu. Nemáš se čeho bát!
stredastředa
je pod vládou Merkuru

Potřebuješ inspiraci nebo řešíš důležité rozhodnutí? Merkur ti pomůže k jasnému a moudrému myšlení. Neboj se zapojit fantazii a být kreativní. Nemůžeš nic zkazit.
ctvrtekčtvrtek
je pod vládou Jupitera

Skvělý den pro trochu risku. K tomu patří porce štěstí a Jupiter je šťastná planeta! ,Vybal" prosbu na rodiče nebo jim prozraď nepříjemnost, která by se stejně provalila.
patekpátek
je pod vládou Venuše

Už tušíš, jaká kouzla tahle planetka skrývá? Správně - nosí lásku a přátelství stejně jako páteční den. Naplánuj si rande nebo se věnuj hýčkání svého těla a duše. A nejlépe obojí:-)!
sobotasobota
je pod vládou Saturnu

První víkendový den by ti měl pomoci vytřídit a zdolat všechny trable, které tě poslední dobou trápí. Budeš také nebojácněji čelit všem splínům, které na tebe případně padnou.
nedeleneděle
je pod vládou Slunce

A stejně tak ,prosvícený" by měl být tvůj den. Nerozmýšlej se udělat nějaký ten dobrý skutek, projev lásku nebo poděkuj tomu, kdo si to zaslouží. Taková tvoje soukromá ,nedělní bohoslužba":-)...
Tvůj magicky pokojík Tvůj magický pokojík
Podobá se občas pohyb v tvém ,malém království" překážkovému běhu spojenému s orientační hrou:-)? Přesto by ti v něm neměly chybět tyhle věcičky...
hl

Zkrášlování pokojíčku je čas od času docela příjemná změna a zábava, ale my pro tebe máme ještě něco navíc. Podle metody Feng Shui může energie místnosti, kterou obýváš, různě působit na věci v tvém životě. Uprav tedy ten svůj ,tvůrčí chaos", který rodiče mylně nazývají neskutečným ,bincem", svým vlastním potřebám.

Jak na to?
Podle našeho obrázku si rozděl svůj pokoj na ,střepy". Každý kout symbolizuje něco jiného, takže se postav doprostřed a jednej:-)!

* Umísti fotky lidí, kteří by ti mohli v životě pomoct (rozzuřený obličej vaší matikářky to asi nebude:-)), ale klidně i těch, kteří tě nějak inspirují, dělají radost nebo je obdivuješ (jas-ně, sem patří všechny plakáty tvých idolů) do koutku ,Pomoci a podpory".

* Chceš být u ostatních oblíbená? Kdo by nechtěl, že? Kromě ochotného poskytování opisování domácích úkolů kámoškám se můžeš podpořit povzbuzujícím slogánkem. Vystřihni vhodný nadpis z časopisu nebo si ho vyrob na míru a připíchni na zeď ,Své pověsti".

* Cokoliv do páru - boty, kontaktní čočky, náušnice... ano, i zakopnuté ponožky:-) zásadně patří do rohu ,Přátel a lásky", obzvlášť pokud máš trable s kluky nebo ti to skřípe v kamarádství.

* Lezou ti na nervy příbuzní? Nemůžeš vystát svoji ségru? Bratra bys v poslední době nejradši ,vydědila"? Do sekce ,Rodiny" v tom případě patří nějaký předmět na úklid (v rámci zapuzení sourozence zapomeň na WC štětku, prosím:-)), jako je avantgardní oprašovátko, příruční vysavač, luxusní prachovka, sprej proti prachu nebo něco podobného...

* Jsi tak trochu švorc? Tvůj sen nebo plán ti proplul mezi prsty nebo ti ho zákeřně vyfouknul někdo jiný? Do rohu ,Peněz a zisku" umísti svíčky a občas je, pro posílení ,milionářsko-marketingového" účinku, zapal. Uvidíš, jak to posype:-)

* Květiny naaranžované hned vlevo od vchodu do pokojíku podpoří a zdokonalí tvé znalosti. To se hodí, ne? Tenhle koutek totiž symbolizuje a stimuluje ,Moudrost". Přesto doporučujeme nebrat to na lehkou váhu a občas zajít i do školy:-).

* Přímo přede dveřmi nebo směrem ke středu pokoje zavěs ,zvonkohru" v jakémkoli provedení, která při závanu vzduchu vydává příjemné zvuky (kovová či dřevěná). Takového intelektuálního pomocníka pro svůj mozek umístěného v části ,Kariéra a studium" můžeš sehnat v obchodech Etno nebo s dárkovými předměty .

* Věšák na šperky nebo třeba jen jeden kousek bižuterie uložený v části ,Osobních plánů" ti splní tvá nejtajnější přání a postará se o úspěch a pohodu. No, není to nádhera si jednou za čas uklidit a přitom drobet přeorganizovat svůj život?

Život po životě

Život po životě
1Díváš se na svou babičku, jak se k tobě blíží a je ti moc hezky. Pak si vzpomeneš, že už je pět let mrtvá. Koukneš se dolů a spatříš své nehybné tělo. Uvědomíš si, že ty jsi taky mrtvá. Konec? Ani omylem. Všechno prý teprve začíná.

Smrt. Všechny tělesné funkce přestávají fungovat, lékaři konstatují konec. Jenže žádný konec se nekoná, právě naopak. Všechno teprve začíná. Aspoň podle teorie reinkarnace. Právě teď se začíná dít něco mezi nebem a zemí. A to doslova. Podle psycholožky Kübler-Rossové, která vyzpovídala dvacet tisíc pacientů, kteří se ocitli na prahu smrti, to vypadá nějak takhle:
1.Opouštíš své tělo - tedy přesně řečeno tvá duše - a vracejí se ti schopnosti, které jsi ztratila v "reálném" životě (slepí zase vidí, chromí chodí...).
2.Pozoruješ shora své tělo, vidíš lidi kolem něj a pozvolna kamsi stoupáš. Cítíš se moc hezky.
3.Setkáváš se se světelnou bytostí. Není to osoba s rukama nebo nohama. Je to krásné a příjemné světlo, které tě uklidňuje a dává ti schopnost mimosmyslového vnímaní.
4.Komunikuješ telepaticky, jen prostřednictvím myšlenek. Dojdeš až k pomyslné hranici, kde se zastavuješ, a cítíš, že pokud bys vstoupila dál, nemohla by ses už vrátit.
5.Tady se výpovědi lidí, kteří se ocitli na prahu smrti, liší. Někteří se zde setkali s blízkou a jim velmi milou zemřelou osobou, k některým "hovořilo" samo velké světlo. Ať tak nebo tak, všem bylo vysvětleno, že se ještě musejí vrátit, protože tu mají úkoly a poslání, které ještě nevykonali. Co je ale zvláštní, všichni popsali, že se zpátky do života, do svého těla, vraceli jen velmi neradi.

Jsme jen hmota?
Z lékařského hlediska je člověk hmota a celá lidská osobnost, psychika, všechny naše vlastnosti a charakterové znaky se prý utvářejí v mozku díky chemickým reakcím, samozřejmě s přihlédnutím ke genetickému "balíčku" od našich rodičů. Ale stejně. Že by za jedinečností povahy každého z nás stály jen jakési chemické vzorečky, rovnice a geny?
Podle jiné teorie existuje "něco" - co jsme si pojmenovali lidská duše - a to "něco" je druh vesmírné energie, která vstupuje do lidského těla na začátku jeho prenatálního vývoje (v okamžiku, kdy spermie pronikne do vajíčka a oplodní ho) a opouští jej, až už lidská schránka jako dobře fungující stroj zkrátka přestane fungovat. Někdo zastává názor, že duši má lidský zárodek až od třetího, čtvrtého či pátého měsíce života, ale pokud vůbec přistoupíme na teorii duší a převtělování, je těžko uvěřitelné, že do té doby "bezduchému" embryu vdechne někdo nebo něco (kdo nebo co?) duši přesně ve třetím, čtvrtém či pátém měsíci. Nebo jo?
Neubližuj psům! Ani jiným lidem!
Reinkarnace. O co ve zkratce jde? Naše duše se po smrti (tedy po smrti našeho těla) převtělí (reinkarnuje) do dalšího těla (na pohlaví ani rase nezáleží) a žije další život za účelem jakéhosi vlastního zdokonalení. Podle východních filozofických nauk je cílem každé duše zdokonalit se natolik, aby dosáhla tzv. nirvány a osvobodila se od povinnosti dalších převtělování. Prožití dvou tří životů k tomu ale málokdy stačí, většinou musí duše projít mnoha a mnoha reinkarnacemi. Karma každého z nás (vysvětleno dále) přitom funguje jako zrcadlo a staví nás před takové situace, jaké jsme dřív (v minulých životech) sami vytvořili. Zjednodušeně řečeno: když tě zítra bezdůvodně na ulici pokouše pes, bude to proto, že ses v minulém životě k nějakému psovi zachovala špatně a tvá karma o tom "má zápis". Každá nespravedlnost, bolest nebo smutná věc, co tě potká, je podle teorie reikarnace odrazem něčeho špatného, čeho ses dopustila v minulém životě, a teď se ti to vrací, abys pochopila a prožila cenu svých činů. Buddhisté jsou třeba přesvědčeni o tom, že sebevrazi prožijí příští život jako duševně méněcenní lidé či mrzáci. Vrazi a vražedkyně se znovu rodí, aby posloužili příštímu pozemskému životu svých obětí. Zrovna tak ale, jestli jsi ve svém minulém životě obstála dobře, narodíš se do láskyplného prostředí, prožiješ šťastné dětství i šťastný život bez velkých traumat a neštěstí. Něco jako oko za oko, zub za zub nebo jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá nebo kdo jinému jámu...

Jakou máš karmu?
Reinkarnace je vždycky spojována s karmou. Tohle slovo pochází z indického sanskrtu a znamená "čin". Karma je něco jako druh kosmického účetnictví. Cokoli dobrého i špatného uděláš, se tam pečlivě zapíše a na konci života dostaneš účet. Karma je něco jako Mikuláš, který otevře svou knihu a potom tě buď odmění nadějí na příjemný příští život, nebo potrestá příštím životem plným nepříjemností a smůly. Znamená to, že záleží jen na tobě, jaký další život tě po tomto čeká. Když budeš žít "dobře", čeká tě podle této teorie život na vyšší úrovni, o stupínek blíž ke karmické nirváně. Jestliže "špatně", budeš muset své "hříchy" v příštím životě nejdřív "odpracovat".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katka katka | E-mail | 8. června 2006 v 13:09 | Reagovat

ahoj chci se zeptat jestli je pravda,ze magie nejak souvisi i z duchama?je pravda ze at je to bila ci cerna magie ze obe jsou stvoreny satanem?je dobre kdyz se o tohle zajimam?dekuji k.

2 Cherrynecka* Cherrynecka* | E-mail | Web | 8. června 2006 v 21:14 | Reagovat

Mno souvisí ale né tak zcela úplně duchové spíš patřej do magických bytostí ale daj se sem taky přiřadit...Mno je to pravda satanem je to tvořeno protože nikdo jinej by nedovolil nahlédnout tak daleko...Satan chce aby jsi se podívala...Neměla by jsi se o tohle zajímat ale není to špatný,sou i horší věci...Zatim pa pa Káťo a někdy se tu ještě stav...Díky Cherrynečka*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama