Orlando Bloom

17. května 2006 v 12:24 | Cherrynečka* |  Herci

Orlando Bloom

Datum narození: 13.01.1977
Místo narození: Canterbury, Kent, England, UK
Znamení: Kozoroh

Orlando se narodil a vyrůstal v Canterbury v Anglii spolu se svou mladší sestrou Samanthou. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Na konci působení se skupinou si zahrál tajného agenta ve hře "A Walk in the Vienna Woods". Což mu pomohlo k malé roli v britském televizním filmu "Wilde" (1997).

Další herecké vzdělání si doplnil na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama". Běhěm studia na této škole si zahrál v několika klasických divadelních představeních. Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice.

Stejně jako většina jeho známých ze studia se pokoušel získat roli v připravované trilogii Pána prstenů. Po mnoha zkouškách a výběrových řízeních si měl zahrát roli Faramira (který se objevuje v druhém dílu dvou věží), ale po schůzce s režisérem Peterem Jacksonem mu byla nabídnuta jedna z hlavních rolí Legolase Greenleafa. Role Legolase mu byla nabídnuta dva dny před dokončením studia v roce 1999.

Na roli Legolase se připravoval několik měsíců předtím, učil se jezdit na koni, střílet z luku a šermovat. Postavu, kterou ztvárnil je nesmrtelný 2 931 let starý elf s nadlidskými schopnostmi. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001.Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Ianem McKellenem(Gandalf - čaroděj), Viggo Mortensenem (Aragorn řečený Chodec - člověk) a Liv Tyler (Arwen - elfka) se stali středem zájmu všech světových médií. Orlando má ve skutečnosti krátké tmavé vlasy, ale v trilogii se objevuje s dlouhou blond parukou.

Orlando ihned po dokončení natáčení Pána prstenů se vrhl na malou roli v dalším úspěšném filmu Černý Jestřáb sestřelen "Black Hawk Down".

Druhý díl Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bude uvedeno do kin v USA v roce 2003 (u nás pravděpodobně na počátku roku 2004).

Fotešky:

Filmečky:

Piráti z Karibiku 2
Elizabethtown
Království nebeské
Troja
Piráti z Karibiku
Pán prstenů:Návrat krále
Pán prstenů:Dvě věže
Pán prstenů:Společenstvo prstenu

A fotky:

Hezká foteška....
Je sladkej...
V leže.....kdo ví s kým=)
Hmmmmmm
Kuk...
Pěkný ne?
To je supeeeer
Myslím,že šlape Bradovi na paty!
Nebreč.....

Něco málo o jeho slávě:

"Pořád se musím štípat do ruky, jestli se mi to jenom nezdá," říká Orlando Bloom na adresu svého raketového vzestupu. A má pravdu! Najde se totiž jen málo herců, kterým k přivlastnění statusu "hvězda" postačil pouze jediný film. Orlandu Bloomovi se to však podařilo, a jak se zdá, sympatický blonďatý elf s nekonečnou zásobou šípů nebude jeho jedinou postavou, jíž se nám patřičně vryje do podvědomí.
Orlando Bloom je zároveň tak trochu zvláštní osobností. S nadsázkou o sobě hovoří jako o herci, který své povolání vykonává z jediného důvodu… a to kvůli děvčatům. Údajně mu vůbec nezáleží na tom, kolik za snímek vyinkasuje, ale jiné je to již s líbáním. "Když mám ve filmu někoho líbat, nemusí mi za to vůbec platit," dodává s úsměvem šestadvacetiletá hvězda Pirátů z Karibiku, která by si jen nerada přivykla na slávu a nekonečné zástupy dychtivých fanynek (a možná i fanoušků:).
Je přinejmenším zajímavé, jakou úlohu sehrála v jeho případě náhoda - o roli Legolase vlastně ani neusiloval a původně měl hrát Faramira, bratra známějšího Boromira. Nabídka, jakou mu naskytl režisér Peter Jackson, se však neodmítá. Hrát jednu z hlavních rolí v nejvelkolepějším fantasy eposu všech dob, to je sen snad každé osobnosti pohybující se na parketu filmového průmyslu. Orlando nezaváhal a zásluhou toho je v nynější době hercem, který jde z filmu do filmu.
Přestože by se mohlo zdát, že měl Bloom cestu ke slávě doslova vydlážděnou, skutečnost je, jak už to tak bývá, poněkud zamotanější. Orlando se narodil 13. ledna 1977 v anglickém městě Canterbury. Zde vyrůstal společně se svou sestrou Samanthou a matkou, díky níž našel uplatnění v oboru, po němž od útlého dětství toužil. Účasti na nejrůznějších hereckých festivalech byly jen pouhým začátkem - v šestnácti letech učinil střízlivé rozhodnutí a přestěhoval se do Londýna - do místa, které bylo z hlediska naplnění snu mnohem perspektivnější. Během dlouholetého pobytu v britské metropoli se na dvě sezóny připojil ke skupině National Youth Theatre, která se mu později odvděčila rolí agenta ve hře A Walk in the Vienna Woods a rovněž několika "štěky" v životopisném dramatu Oscar Wilde (1997).
Další krůčky vstříc stoupající kariéře učinil získáním stipendia na herecké škole British American Drama Academy. Nabídka podílet se na natáčení Pána prstenů zastihla Blooma ještě coby studujícího. Naštěstí pro něj - přerušení ročníku nebylo nezbytné, neboť oné lákavé příležitosti se mu dostalo pouhé dva dny před dokončením studií na londýnské dramatické škole Guildhall School of Music and Drama. To se psal rok 1999 a jméno Orlando Bloom znamenalo ve světě filmu asi tolik jako tento článek na poli světové prózy.
Adaptaci Pána prstenů zasvětil osmnáct měsíců svého života, a připočteme-li si k této době ještě dotáčky a přetáčky určitých scén po skončení natáčení, máme zde ještě další týdny, ba měsíce strávené v krásných lokacích Nového Zélandu. Aby jeho postava působila co nejvěrohodnějším dojmem, musel se naučit řadu věcí, k nimž předtím skoro nepřičichl. Jízda na koni, šerm a střelba z luku - to a ještě víc musel Bloom zvládat levou zadní. Ostatně… náročnost tréninku a natáčení vystihují dokonale četná zranění, která během pobytu na Zélandě utržil - pohmožděninami začínaje, zlomeninami konče.
V případě Blooma se však nejedná o nic překvapivého - co se oněch zranění týče. Milovník adrenalinových eskapád zažil už leccos: měl zlomené obě nohy, ruku, nos, zápěstí, několik prstů a žeber, třikrát naštípnutou lebku a pochroumanou páteř. Jestliže se po tomto výčtu "zářezů" divíte a nevěřícně kroutíte hlavou, pak naprosto zbytečně. Představitel odvážného elfa nemůže být přeci žádné ořezávátko:).
Je bez pochyb, že Pán prstenů otevřel Bloomovi bránu ke skvělé kariéře. Válečný film Ridleyho Scotta Černý jestřáb sestřelen byl s ohledem na rozsah jeho role pouhým "vedlejšákem", nicméně se jednalo o velmi dobrou zkušenost. V Pirátech z Karibiku, kteří právě připlouvají do českých kin, si už rovnou střihl post hlavní. Jakým směrem se bude Bloomova kariéra odvíjet v dalších letech, není těžké odhadnout. Ke konci roku zavítá do zámořských kinosálů Návrat krále a po něm dva nepřehlédnutelné historické velkofilmy: přepis Homérovy Iliady s názvem Troy (s Bradem Pittem v hlavní roli) a snímek popisující život dvou "Jánošíků" plenících Austrálii na konci 19. století.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martas Martas | E-mail | 17. ledna 2007 v 19:17 | Reagovat

mas to moc hezky je to fakt super protoze se mi Orlando Bloom

moc libi je moc sladkej!!!!!!SUPER BLOG!!!!!!.......

2 Cherrynečka* Cherrynečka* | E-mail | Web | 22. ledna 2007 v 21:46 | Reagovat

díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama