Praha :o)

17. května 2006 v 21:56 | Cherrynečka* |  slohovky

Praha

Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky.Počet obyvatel je asi 1 300 000. Sídlí zde hlava státu, parlament a vláda. Nalezneme zde také letiště a podzemní dráhu.
Prahou protéká velmi známá řeka Vltava. Vltava svou krásou uchvátila např. hudebního skladatele Bedřicha Smetanu, který složil symfonickou báseň Vltava z cyklu Má Vlast. Přes Vltavu vede v Praze řada mostů. K nejstarším, nejkrásnějším a nejznámějším určitě patří Karlův most. Nechal jej postavit náš významný panovník Karel IV.. Na mostě se nachází také 30 soch, které jsou z dílen sochařů Brauna a Brokova.
Z dalších významných památek určitě stojí za zmínku Pražský hrad (chlouba všech Čechů, kde sídlí hlava státu), v blízkosti se nachází Chrám sv. Víta (gotická stavba, jejíž stavba byla započata za panovníka Karla IV. a dokončena byla až ve 20. století). Dále pak Václavské náměstí(se sochou Sv. Václava, patrona České země a Národním muzeem), Staroměstské náměstí, kde se nachází světoznámý Orloj (který odbíjí každou hodinu). Následuje Chrám sv. Mikuláše, snad nejvýznamnější památka Barokního stylu v naší republice (na stropě se nacházejí fresky). Křižíkova fontána je rovněž velmi vyhledávána turisty. Obdivovány jsou také rozlehlé zahrady kolem různých chrámů. Všichni zamilovaní z celé Prahy se každoročně na prvního máje schází na Petřínské rozhledně. Je to v podstatě zmenšenina Eifelovy věže ve Francii. Na Petříně se také nachází zrcadlové bludiště - oblíbená zábava jak dětí tak i dospělých. Na Petřínskou rozhlednu vede lanovka. V Praze je památek na prohlídku mnoho a mnoho. Stačí si jen vybrat, a zaručuji že je z čeho.
Praha je často pojmenovávána různými přízvisky, jako je například Srdce Evropy, Matka měst, Stověžaté město a mnohé další. Praha uchvátila svou krásou rovněž mnohé umělce. Svědčí o tom například výrok malíře a architekta La Corbussiera který o Praze řekl, že Praha je jediné město které v krajině neleží nýbrž stojí.
Do Prahy zavítá ročně tisíce a tisíce turistů z celého světa, kteří se sem často rádi vracejí.
V Praze se nachází řada divadel. Mimo Národní divadlo se zde také nachází například divadlo Ta fantastika, divadlo Na zábradlí, divadlo Na Vinohradech a mnoho dalších.
K významným sportovištím v Praze patří například Leteňská pláň kde sídlí například velmi známý fotbalový klub Sparta Praha. V Praze je dále pak známý fotbalový klub Slavie. Pro plavce je jako stvořený bazén v Praze Podolí.
Z moderních staveb stojí za zmínku Tančící dům, T- mobile Aréna, Sazka Aréna.
Do Prahy se také stěhuje stále více a více mladých lidí. Většinou za prací. Protože v Praze jsou platy vesměs vyšší než v jiných koutech České republiky.
Když se Praha v noci rozsvítí stojí to opravdu za shlédnutí, tak nač ještě čekáte???
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama