Příběh žraloka

16. května 2006 v 21:34 | Cherrynečka* |  Filmy

Příběh žraloka

Příběh žralokaAnimovaný film od tvůrců Shreka usazuje svůj příběh do podmořských hlubin, kde rybky dělají vše jako lidé. Humor tohoto filmu je založen především na tom, že přenáší lidský svět do obrovské podmořské metropole a to do nejmenších detailů, takže tak ve výsledku vznikne mnoho vtipných scén vlastně jen tak mimochodem.
Příběh žralokaPříběh žraloka je vlastně spíše příběhem Oskara, malé barevné rybky, která je posledním článkem podpořského potravinového řetězce a chtěla by se stát někým. Tedy někým slavným a bohatým, kdo bydlí v nejvyšších patrech útesu. Momentálně je na tom ale dost špatně, protože dluží 5000 škeblí majiteli velrybí očišťovny, Sykesovi. A ten je chce do zítra mít. Oskarova láska Angie mu nabízí svůj rodinný klenot, aby dluh splatil, ale nebyl by to Oskar, aby nenašel řešení jiné. Náhodou se nachomítne k nešťastné události, kdy jednoho žraloka zabije kotva. Využije toho a vezme na sebe podobu "zabijáka žraloků". Sykes mu dluh okamžitě odpustí a stává se jeho manažerem. Problém je, že jen Oskar ví, že žádného žraloka nikdy nezabil.
Příběh žralokaŽraloci žijí v jiné části hlubin. Mafiánský bos Don Lino, kmotr a hlava podsvětí, má dva syny. Tedy měl. Jednoho z nich zabila zmíněná kotva. Zbývá už jen Lenny, o kterém tento příběh je. Jenže Lenny nechce dělat nic jako ostatní žraloci. Je totiž... vegetarián! Jaká potupa pro žraločí rodinu, a tak je Lenny neustále nucen, aby se choval jako normální žralok. A nyní se situace ještě víc zamotává. Lenny potřebuje utéct z domova nebo lépe úplně zmizet. Oskar zase musí zabít žraloka, aby potvrdil svůj triumf. Když se ti dva potkají, jak to asi může dopadnout?
Příběh žralokaNež jsem viděl příběh žraloka, trochu dost jsem se bál, že bude příliš čerpat z námětu Hledá se Nemo. Zároveň jsem ale věřil, že se tvůrci Shreka nenechají zahanbit a udělají to originálně. Výsledek je tak někde mezi. Jistá podoba prostředí tady je, ale nedá se říct, že by šlo o podobný film. Stejně jako Shrek je i Příběh žraloka určen dospělým divákům.
Příběh žralokaZatímco Hledá se Nemo se snaží udělat mořské hlubiny pokud možno reálně, Příběh žraloka bere vše s nadsázkou. Útes, na kterém se vše odehrává tak překypuje vymoženostmi našeho moderního světa a právě to, v kombinaci s jednoduchým příběhem dělá film zajímavým a koukatelným. Po stránce grafického zpracování ale nedosahuje kvalit ani Shreka ani Nema. Ale o to tady asi ani nešlo. Rozhodně je to pěkná animovaná komedie.

O filmu:

USA, 2004, 90 min
Oficiání web: Príbeh žraloka
Režie: Vicky Jenson, Bibo Bergeron
V hlavníh rolích: Will Smith, Robert De Niro, Renée Zellweger, Angelina Jolie, Jack Black, Martin Scorsese, Peter Falk, James Gandolfini, Kevin Pollak, Doug E. Doug
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama