Rozchodový průvodce..:P

18. května 2006 v 8:26 | Cherrynečka* |  slohovky
Máš pocit, že s každým rozchodem umírá kousek tvojí duše? Předkládáme ti posilovací cvičení, které ji uchrání před ničiteli, kteří si neváží tvých kvalit:-)!
Když dostala Hanka (19) kopačky, myslela si, že už se nikdy v životě nezamiluje. Jak se jí podařilo, že neztratila důvěru v kluky, a ještě posílila svoje sebevědomí? Tak sleduj. Příběh není můj!!!
1
"Když mě Jáchym v létě pozval na rande, nevěřila jsem. Nechápala jsem, jak se může kluk jako on bavit zrovna se mnou? Spadla jsem do toho hned po prvním rande. Totálně zabouchnutá! Já byla 16leté kuře, on dodělával diplomku na vejšce, vzdálené 80 km od našeho města, a přesto jsme věřili, že to ustojíme. Celý další rok byl ve znamení hodin a hodin na telefonu, a když to šlo, užívali jsme si spolu každou minutu. V době, kdy jsme slavili naše první výročí, přišla skvělá zpráva a nejlepší dárek:-) - na podzim bude Jája přestupovat na školu, která je blíž, takže bude mnohem snazší se vídat."
Smutny' konec
"Všechno šlo úplně skvěle, dokud se nezačal scházet se svojí bejvalkou. Ujišťoval mě, že jsou kamarádi, ale já na ni tak neskutečně žárlila, že mi celé to období přišlo prohádané a provyčítané. Pár měsíců nato jsem se sešla s jedním kamarádem. No, spíš známým. Nešlo si nevšimnout, že se mu líbím. Seděli jsme na pohovce v jednom klubu a on se najednou naklonil a chtěl mě políbit. Na chvíli mě zamrazilo, ale udělala jsem to. Hned mi to došlo a odtáhla jsem se. ,To bylo špatně,' řekla jsem. Zkoušel mě uklidnit, jenže byla jsem sama ze sebe vyděšená. Máme s Jáchymem problémy, ale miluju ho - nechci se s někým líbat a kazit svůj vztah. O pár týdnů později jsem zašla do školy za Jáchymem. Šťastná, že ho vidím, přestože jsme na sebe byli poslední dobou nabroušení. Opravdu mě nenapadá, jak se o tom polibku mohl dozvědět. Někdo mu to musel donést, což na menším městě není problém. Každopádně věděl o tom a mohl se zbláznit žárlivostí. ,Celou dobu to s ním táhneš!' řval na mě nepříčetně. ,Nic se nestalo!' snažila jsem se zachránit situaci. Jáchym mi nevěřil a celý víkend bylo neskutečné dusno. V neděli jsem odjížděla s tím, že náš vztah je v troskách. Po návratu domů zazvonil telefon. ,Jsi si jistá, že jsi s ním nikde nebyla?' vyklopil na mě. ,Jo, přísahám,' zalhala jsem. ,Nalogoval jsem se na icq pod tvým jménem,' začal přitvrzovat Jáchym ,a zeptal se ho, jestli si ještě vzpomíná, jak jste byli spolu. Řekl, že jasně.' Stáhl se mi žaludek. Věděla jsem, že musím říct pravdu. 'Byla to jen jedna pusa,' přiznala jsem se. 'Cože? Tohle jsi udělala?' zděsil se Jáchym. 'Tak to jdi do ******.' A zavěsil."
Rozchod
"Nemůžu tomu uvěřit. Volala jsem Jáchymovi šestkrát za sebou a pokaždé jen hlasová schránka - přeplněná zprávami, aby mi zavolal zpátky. Myslela jsem, že umřu, a strašně mi to uvnitř trhalo srdce. Zhroutila jsem se na postel a pořád brečela. Zkoušela jsem volat, ale on nereagoval celé tři dny. 'Vyspal jsem se s jinou holkou,' oznámil mi potom. 'Promiň, ale měla bys vědět, že je konec.' Byla jsem zničená. Za boha jsem nemohla pochopit, jak mohl být s někým jiným, když byl dva roky můj. Další týdny jsem trávila převážně v posteli a vůbec mi nešlo jíst. Vlastně jsem nebyla schopná ničeho. Moje váha šla o 8 kilo dolů, když mě naši poslali do nemocnice. Doktoři mě dávali dokupy a předepsali antidepresiva. Volala jsem odtamtud Jáchymovi a odpověděl jen: 'To je mi líto, že ti není dobře.' Jeho chladnost mě rozčílila. 'Zapomeň na to,' odsekla jsem mu a típla telefon. Vrátila jsem se domů a válčila mezi pocity zoufalství a nenávisti."
Zotavení
"Po návratu z nemocnice si mě vzala pod kontrolu moje nejlepší kámoška Sylva. 'Opovaž se mu zavolat! Musíš to vydržet aspoň tři měsíce,' nakázala mi. 'To nezvládnu!' vhrnuly se mi do očí slzy. Pořád to bylo zlé. 'Zavolej mu a přestávám s tebou kamarádit,' řekla částečně v legraci, ale já věděla, že to chci dokázat. Souhlasila jsem, ale nikdy nevěřila, že to fakt zvládnu. Sylva vymazala všechna Jáchymova čísla z mého adresáře a zablokovala mi jeho e-mail. Jak ubýhaly týdny, bolest slábla. Pokaždé při nutkání volat Jáchymovi, vytočím místo toho Sylvu. Trvalo několik měsíců, než se mi podařilo strávit den bez jediné vzpomínky na něj. Skoro o dva roky později už jsem v pohodě a dokážu se normálně bavit. Cítím se sama, ale už vím, že všechna ta žárlivost mezi námi byla nezdravá. Nikdy se nám nepodařilo důvěřovat si. Snad tuhle chybu s klukem už nikdy neudělám."
Pastičky!
Máš neustálé nutkání mu volat nebo psát.
Když jsi opuštěná, procházíš stresem z odloučení. Ten způsobuje pocit, že prostě musíš svou lásku nějak dostat zpátky do svého života. Ale pamatuj, že doprošování se o kontakt vzbudí hlavně lítost nebo zpruzelost - a ta ve vztahu vždycky znamená, že je něco špatně. Až budeš mít pocit, že mu nutně musíš napsat, počkej deset minut a uvědom si, co tím získáš a co ztratíš...

Chceš (a snažíš se!) ho za každou cenu vidět.
Přímý kontakt ještě prohloubí tvou bolest - to je zaručené. Může tě ignorovat nebo říct něco nepříjemného a ty budeš znova sražená ke dnu. Ve chvíli, kdy na tebe padne depka z rozchodu s pocitem ho neodkladně vidět, radši zapřemýšlej nad vašimi problémy a hoď to na papír. Srovnáš si myšlenky. Otevři deník, dopiš všechno, co jsi dělala, zkrátka se jakýmkoliv způsobem pokus rozptýlit.

Šílíš, když ho vidíš s jinou holkou.
Když je spolu vidíš, rychle změníš směr, jen aby nedošlo k setkání... No, na rovinu - právě tohle vypadá dost okatě. Možná si budou myslet a bavit se tím, že to nezvládáš. Dokaž svou vyzrálost rázným a klidným pozdravem a sebevědomě pokračuj dál. Jasně, to se řekne, ale aspoň zkus odbourat panickou hrůzu z jeho nových úlovků. Buď nad věcí, pořádně se nadechni a zvládneš to:-).

Dostaneš zprávu, jestli spolu někam nevyrazíte.
...v jeho očích samozřejmě "jen tak, nezávazně", ve tvých to ovšem bude obrovská výzva. Když za ním poběžíš pokaždé, kdy si umane, předáš mu kontrolu nad svým životem a posílíš jeho ego, protože tě pasuje na svůj majetek. Třeba s tebou vážně chce jen pokecat, ale tím, že řekneš pokaždé nadšeně "ano", získáš pozici holky na zavolání. Odmítni nebo vyrazte na akci ve více lidech.
2
Jako z hororu
Svěřily jste nám nejhorší scénáře rozchodů, které se dají zažít.

"Chatovali jsme si, nějak se schylovalo k hádce a on najednou pustil do 'hlavní místnosti' hlášku: ASI SE POTŘEBUJU VÍDAT I S JINÝMA HOLKAMA NEŽ S TEBOU, MIRKO! Přečetli si to skoro všichni naši známí. To bylo tak ponižující!"
MIRKA (17)

"Rozešel se se mnou smskou. Všechno vypadalo fajn a slibně se to rozjíždělo, když mi přišla zpráva: NEZLOB SE, ALE MEZI NAMA TO NEMUZE FUNGOVAT. AT TI VSECHNO VYCHAZI, MEJ SE HEZKY. HONZA. Chtěla jsem samozřejmě vysvětlení, ale vypnul si telefon a už nikdy mi ho nevzal."
ANIČKA (16)

"Jednoho dne mě začal ve škole prostě ignorovat. Nechápala jsem, co se děje! Až po několika dnech mi jeho dobrej kámoš oznámil, že se se mnou rozešel. Nezvládl by to udělat sám, tak požádal kamaráda, aby mu udělal tu laskavost. Akorát s menším zpožděním, no."
KATKA (15)

Pohoda, jazz
Kdyby bylo snadné se z rozchodu takhle oklepat, ušetřily bychom hromady kapesníků.

"Stala jsem se posluchačkou všech možných ploužáků a dojemných songů. Ponořila jsem se do zdánlivě hloupých textů a uvědomila si, že jednou toho bude třeba opravdu litovat a já najdu někoho mnohem lepšího."
MARKÉTA (15)

"Vyrobila jsem si seznam špatných vlastností a zlozvyků mého bývalého - počínaje žvýkáním s otevřenou pusou, konče nevšímavostí vůči mně mezi jeho kamarády. Vedle jsem napsala, co bych od svého 'pana božského' chtěla. Tohle srovnání mě přesvědčilo, že budu radši hledat dál:-)."
DANIELA (16)

"Je mi úplně jasné, že když s ním budu pořád v kontaktu, nikdy na něj nemůžu zapomenout. Takže jsem udělala rázný řez: změnila číslo, e-mail a všechny svoje možné přezdívky na netu. Když se mu ztratím z dosahu, nebude už mi moct ublížit."
REGINA (17)
Fáze "rozkladu"
Lepší očekávat horší, než počítat s lepším, že? Obzvlášť co se rozchodu týče. Možná se ti těchto pět okamžiků promíchá, každopádně nejspíš přijde...

Odmítnutí
PŘÍZNAKY: Nevěříš tomu, že se to stalo. Nejspíš se k němu budeš zkoušet jakkoliv přiblížit (volat, mailovat...), protože si neumíš existenci bez něj představit.
SEBER SE! Smiř se s tím, že to skončilo, a sesumíruj si důvody rozchodu. Posílí tě to, podíváš se pravdě do očí a přestaneš si ho zbytečně idealizovat.
DOBA TRVÁNÍ: zhruba 7 DNÍ

Zničení
PŘÍZNAKY: Většinu času brečíš, cítíš se ponížená a to tě dělá zranitelnou. Přemýšlíš, co je pravý důvod, představuješ si, že má jinou. Prohlubuje se tvoje zoufalství.
SEBER SE! Připusť si, že kdyby sis párkrát něčím takovým neprošla, vlastně nezjistíš, jestli dokážeš intenzivně něco (lásku) cítit. Povolej na pomoc přátele!
DOBA TRVÁNÍ: zhruba 14 DNÍ

Vztek
PŘÍZNAKY: Začínáš být posedlá vším negativním, co ti vadilo na tvém ex, a hnusí se ti, jakým způsobem s tebou skončil. Lituješ, že ses do něj kdy zamilovala.
SEBER SE! Pořádně si zařvi a dostaň ze sebe nahromaděnou zlost, jinak vybouchne v tu nejnevhodnější dobu. A běž si zacvičit - to je zaručený lék!
DOBA TRVÁNÍ: zhruba 7 DNÍ

Smutek
PŘÍZNAKY: Až se vrátíš do rutinního života a přátelé tě přestanou opečovávat a zahrnovat pozorností, nejspíš doopravdy ucítíš jeho nepřítomnost a možná tě přepadne lehčí (i těžší) splín.
SEBER SE! Vrať se ke koníčkům, které byly aktuální, než přišel ON. Nejdřív se třeba budeš muset víc přemáhat, ale nakonec stejně zjistíš, že co tě bavilo, má smysl!
DOBA TRVÁNÍ: zhruba 14 DNÍ

Přijetí
PŘÍZNAKY: Usínáš a dojde ti, že jsi přežila další den bez smutnění po bývalém. Bolest už nemá takovou sílu. Úspěšně jsi nad ní získala kontrolu. Blahopřejeme!
SEBER SE! Pořád kupředu a žádné kroky zpátky! Vyrážej ven a flirtuj. Nežeň se do vztahu, ale poznávej nové lidi. Zasloužíš si skvělého kluka, který přijde!
DOBA TRVÁNÍ: zhruba navždy:-)
První porozchodová pomoc
Kámoška má trable s láskou? Takhle snadno ji zachráníš!

* Bedlivě poslouchej
Spíš než dobře míněnými radami jí teď pomůžeš tím, že nastražíš uši, necháš si vyložit celý ten příběh bez happy endu a čas od času dodáš, že jsi na její straně, ať se děje cokoliv.
* Spřádej plány
Nenech ji zabřednout do vlastní sebelítosti - to je nejhorší věc, co se může stát. Místo naříkání ve stylu "Proč zrovna já?" a "Co jsem komu udělala?" vymysli společnou akci.
* Hlavu vzhůru
Je dost možné, že po rozchodu spadne do pocitů viny a začne se cítit jako ten poslední človíček na zeměkouli. Zvedej jí sebevědomí a připomeň chvíle, kdy se cítila (a cítí) jako star!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama