Thajské masáže :))

18. května 2006 v 9:52 | Cherrynečka* |  Pohyb

Zdraví: Thajské masáže - to nejlepší pro tělo i duši


Tradiční thajská masáž,která je označována v thajštině slovem nuat, má hlubokou tradici. Za zakladatele je považován možná překvapivě indický lékař Jivaka Kumar Bhaccha, současník a přítel Buddhy, který žil před více než 2500 lety.

Teoretickým základem thajské masáže je nauka o neviditelných liniích energie,které procházejí lidským tělem.Těchto linií je veliké množství - udává se 72000 - a tvoří energetické tělo člověka,které doplňuje tělo fyzické.
Thajská masáž si vybrala 10 linií /senů/, na kterých leží důležité akupresurní body a je založena na ovlivňování bodů energie a toku energie v těle. Opracovávání linií masážemi uvolňuje blokády, podporuje nerušený tok energie a přispívá k dobrému zdravotnímu stavu.

Thajská masáž se zásadně liší od evropské/klasické/masáže v tom, že evropská masáž opracovává hnětením svaly a měkké tkáně, což se u thajské masáže nepoužívá. Místo toho jsou promačkávány body energie a nebo se vyvíjí obecný tlak. Tělo je natahováno a protahováno, přičemž se používají cviky z jogy. Značnou roli zde hraje filozofie východních národů a meditace. thaifit2 V našem salonu čeká zákazníky kvalitní thajská masáž,kterou provádějí diplomované thajské masérky za zvuků tradiční thajské hudby , příjemné prostředí a hezký úsměv, charakteristický pro Thajky.
Po absolvování masáže mohou zákazníci pokračovat v thajských zážitcích formou konzumace vynikajících jídel v thajské restauraci Siam orchid, která přímo sousedí se salonem Thai Fit 1.

Masáž celého těla i reflexní masáž chodidel mají společný teoretický základ - to je nauka o energetických liniích, které procházejí lidským tělem.
Při masáži celého těla se stlačují akupresurní body na liniích, při reflexní masáži chodidel se stlačují body na chodidlech, které jsou propojeny pomocí linií s tělesnými orgány. Efekt obou druhů masáží je podobný-pomáhá navodit hluboké uvolnění a v tomto stavu má tělo schopnost léčit samo sebe a účinněji fungovat. Rozdíl je tedy hlavně ve formě provádění masáže:
  • masáž celého těla je prováděna v poloze vleže,opracovávají se jednotlivé akupresurní body po celém těle a jsou používány cviky z jogy

  • masáž chodidel se provádí v poloze vsedě na křesle a opracovávají se akupresurní body na chodidlech


thaifit3Thajská masáž působí pozitivně na všechny orgány v lidském těle. Je to masáž relaxační, její účinky se projevují zejména v obraně proti stresu a civilizačním chorobám (bolesti hlavy, zad, nespavosti ap.), kterým je člověk vystaven prakticky nepřetržitě. Dalšími pozitivními účinky jsou zejména zlepšení krevního oběhu, očištění těla od toxinů a nečistot, posílení nervové soustavy, revitalizace energie, celková harmonizace těla...

Thajskou masáž lze chápat jako prevenci dobrého zdravotního stavu, neboť se jedná o masáž relaxační a je jedním z kroků k přiblížení se k pohodovému východnímu stylu života, protože filozofie východních národů skutečně přináší úlevu a rovnováhu těla i ducha.V kombinaci se zdravým životním stylem zaručuje thajská masáž dobrý zdravotní stav a dobrou kondici po mnoho let.

Pro thajskou masáž neexistují prakticky žádná omezení. Doporučuje se masáž jednou týdně (nejlépe celého těla po dobu 120 minut), ale možná je i masáž každý druhý den.
Rovněž neexistuje věková hranice. Masírování batolete matkou je zřejmě nejstarší formou masáže, ale i pro starce je masáž velice prospěšná.
Masáž není vhodná pro ženy ve vysokém stupni těhotenství, osoby s vysokým krevním tlakem a osoby těžce nemocné.

Masáže provádíme v našich studiích na adresách:

THAI FIT 1
Na Poříčí 21, Praha 1
v sousedství OD Bílá Labuť
Tel.: 224 811 876 , 224 811 872
Mobil: 603 490 247

THAI FIT 2
Vodičkova 41, Praha 1
galerie pasáže Světozor
Tel: 224 152 016, 224 947 539
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama