Úsvit mrtvích

17. května 2006 v 16:59 | Cherrynečka* |  Filmy
Podle všeho velmi povedená předělávka klasického hororu George A. Romera o nenažraných zombiecích. A nezapomeňte, že až v pekle nebude místo, mrtví vyjdou na zem...

Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se zombiemi, kteří se potulují po městě a hledají ka?dou příležitost, kde by se dostali k masu a krvi zbylé hrstky dosud živých lidí. Kde a jak to všechno začalo, nikdo neví.
Zdravotní sestra Ana Clark (Sarah Polley) se vrací domů po noční službě, ale brzy zjišťuje, že není něco v pořádku. V jenom velkém nákupním středisku se setkává z dalšími zuboženými, kteří zatím přežili. S policistou Kennethem (Ving Rhames), prodavačem elektroniky Michaelem (Jake Weber) a pouličním chuligánem (Mekhi Phifer) se svou těhotnou přítelkyní. Tito lidé se musejí jednak učit jak se bránit před vzrůstající hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru a společně připravit plán co dál. Venku už nic nepřipomíná někdejší svět. Situace se zdá bezvýchodnou, a tak skupina hledá riskantní cestu z obklíčení.
Film Úsvit mrtvých režíruje debutující Zack Snyder podle scénáře Jamese Gunna. James Gunn napsal scénář podle předlohy slavného hororu George A. Romera (Dawn of the Dead) z roku 1978. Tento zombie horor je klasikou svého žánru. Předlohou se však tvůrci spíše jen inspirovali, navíc využívají nejnovějších technologií v maskách a líčení a velkou změnou jsou nový zombie, kteří se pohybují mnohem rychleji než jejich předchůdci. Důležité je také říci, že je film přístupný až od 18 let, a to hlavně proto, že jsou ve filmu vidět nesčetněkrát uřezané končetiny, spousta krve, mozky, rozstřílená těla a vůbec samotní rozpadající se zombie.
Režisér Zack Snyder určitě potěší všechny příznivce zombie hororů. On sám je velkým fanouškem tohoto žánru. Ve filmu nás čeká mnohem více akčních scén, než je u hororů obvyklé. Navíc například scéna, kdy nákladní auto drtí pochodující dav nemrtvých. Snímek se může pochlubit skvělou kamerou, která snímá film v dosti rychlé, klipové formě. Krom toho je Úsvit mrtvých velmi napínavým filmem se skvělými maskami, s tí?ivou atmosférou a nechybí ani trochu černého humoru. Tvůrci divákovi nedají vydechnout. V jedné z hlavních rolí uvidíme Sarah Polley (Můj život beze mne).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdena Zdena | Web | 2. listopadu 2012 v 16:56 | Reagovat

Všichni jsme jen výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama