Víte jaké barvy vám sluší?? :))

18. května 2006 v 9:46 | Cherrynečka* |  Móda
tomu, abychom rozpoznaly, jaké barvy nám sluší, v jakých odstínech nejlépe vynikneme a budeme působit příjemně, slouží barevná typologie. Zkušený barevný typolog podle určitých klíčů určí paletu barev, která je vám šitá na míru. Pokud si potřebujete najít svůj styl či potřebujete změnit svůj image výběrem vhodných barev oděvů, doplňků, líčení a účesu, v tom vám může pomoci zkušená barevná typoložka. Najdete tak sama sebe a budete si jista, že to, jak se oblékáte a vypadáte, vám stoprocentně sluší.
Barevná typologie vychází z teorie, že každého člověka lze podle barvy pleti, očí a přirozené barvy vlasů zařadit jednoznačně do jedné ze skupin barev, pojmenovanou podle čtyř ročních období. Ke každému typu náleží paleta určitých barev, od níž se odvozují barvy pro oblečení, líčení a vlasy. Tyto barvy mají podtrhnout a zvýraznit účinným způsobem přednosti toho kterého typu.
A podle čeho se určuje konkrétní barevný typ? Vycházejte ze své barvy pleti, očí a přírodní barvy vlasů. Zkuste se sama zařadit a vyzkoušet, co vám bude slušet.
Jarní typ
Pleť mívá tyto odstíny: nažloutlá, broskvový nádech, zlatavá, teple zabarvená, odstín slonoviny, maximálně do růžova, nikdy ale nemá namodralý podtón. Při rozčilení se v obličeji i na krku objeví červené skvrny, často červenají celé tváře. Jarní typy nemívají kruhy pod očima. Rty bývají jemně červené. Vlasy jsou nejčastěji blond se zlatým podtónem nebo světle hnědé.
Co vám sluší?
Z barev se k vám nejvíce hodí červená, trávově zelená, žlutá, oranžová, broskvová, meruňková a lososová. Všechny barvy mají být teplé - ostré, veselé, jasné, svítivé, světlé. Vyvarujte se všech tmavých barev.
Něžné kouzlo žen jarního typu si žádá jemný, přirozený make-up. Ideální je transparentní make-up, např. tónovací krém barvy slonové kosti nebo nažloutlé béžové. Oči zvýrazněte něžnými pastelovými stíny s perleťovým leskem - růžový, zelený, šedý. Na rty postačí bezbarvý lesk.
Co se šperků a doplňků týká, slušet vám bude zlato nebo nažloutlé perly, jantar, polodrahokamy v teplých odstínech, decentní lesk, přírodní barvy, slonovina, nebarvené dřevo, kůže.
Z oblečení vyzkoušejte zdrženlivé klasické střihy, malé až střední jemné vzory. Ideální kombinace dvou základních barev do šatníku jarního typu: světle modrý kostým, plášť v barvě velbloudí srsti a k tomu krásná zářivě bílá halenka.
Letní typ
Pleť je křehká, světlá, průhledná, namodralá, prosvítají i žilky, často bývají kruhy pod očima. Charakteristickým znakem jsou většinou nevýrazné oči barvy šedomodré nebo šedohnědé. Rty mají chladně narůžovělý odstín.Barva vlasů má odstíny: středně hnědá, popel, platina, myší šeď.
Co vám sluší?
Letní typy mohou barvami hýřit, pokud působí chladně. Jejich většinou výraznějším pigmentem obdařená pleť po intenzivnějších tónech přímo volá. Zářivá barva rtěnky a lesklé barvy pro make-up na očích působí jako ušlechtilý kontrast k popelavě světlým nebo hnědým vlasům. Ženy letního typu mohou snáze než jiné působit jednou velice přirozeně a sportovně (pouze s trochou denního krému a rtěnkou) nebo vysloveně elegantně (s přepudrovaným make-upem a pečlivě nalíčenými rty).
Ze šperků vám bude slušet - bílé zlato, stříbro, cín, růžové a namodralé perly, barevně lakované dřevo, plasty, náramky, kameny matné až lesklé, ne však příliš blýskavé.
Oblečení volte romantické i decentní, klasické, chladné a tlumené. Vzory drobné, jemné, maximálně středně velké.
Podzimní typ
Pleť bývá teple béžová, průsvitně světlá, trpí na úžeh, bývá citlivá. Bílá pokožka s pihami i bez. Rty jsou přirozeně sytě červené, vlasy rezavé, červené, měděné, blond, hnědé do rezava, vždy s červeným nebo zlatým nádechem. Vlasy jsou hodně husté, nos směruje většinou nahoru, špičatá brada, často trojúhelníkový obličej. Obočí stejné jako vlasy, řasy mohou být i světlejší.
Co vám sluší?
Vhodné barvy jsou teplé - zemité, těžké, tmavší odstíny padajícího listí. Nejvhodnější je khaki.
Oči krásně zvýrazní zemité teplé tóny očních stínů, ale nanášejte je lehce. Hodí se zlatá, oříšková, medová barva, také sytá khaki, z modré palety sytá s červeným podtónem, tyrkysová. Řasenky černá a hnědá. Pro rty zvolte matnou meruňkovou rtěnku nebo hnědý lesk, který vypadá svůdně.
Šperky a doplňky - matné, nevýrazné, drsné, méně lesklé, želvovina, sláma, kůže, přírodní, matně leštěné kameny. Nevhodný je štras. Na večer vyniknete v elegantních látkách.
Tomuto typu sluší oblečení ve folklorním stylu, syté exotické materiály, vzory malé až velké - závisí na typu postavy a kontrastu daného vzoru (pokud je ostrý kontrast, volte malý vzor, u jemného a nevýrazného kontrastu můžete použít vzor velký).
Zimní typ
Pleť je bledá, křehká, průhledná, porcelánová, béžová, bílá, olivová, světle růžová, černá a žlutá. Spodní tóny jsou vždy chladné do modra. Oči často bývají jednobarevné, bělmo většinou až domodra, často hodně výrazné a husté řasy. Rty bývají narůžovělé nebo namodralé. Vlasy černé, hnědé, modročerné, a většinou brzy šediví.
Co vám sluší?
Vhodné barvy jsou studené - syté, jasné, zářivé, ledové, kontrastní. Dále stříbřitě lesklé tóny, čistě bílá a černá.
Co se týče líčení, ledově modré oční stíny, nanášené s mírou, rozzáří váš pohled. Hodí se i neutrální béžové stíny a šedá, hezky vypadá černá či šedá linka konturovací tužkou. Zimnímu typu sluší výrazně červená rtěnka, také fialové odstíny a růžová - od starorůžové po stříbřitou.
Šperky a doplňky - hladké, lesklé, nápadité, extravagantní, bílé zlato, platina, stříbro, nedbalá elegance, cín, černé a modré perly.

U oblečení volte vzory květinové, puntíky, pruhy a geometrické vzory.
Výjimečně u výrazných typů (zvláště u mladých lidí) je možné použít některé barvy jara (výrazné odstíny zeleného jablka, oranžově svítivá), chladně zabarvené drahokamy, štras.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama