Zahulíme,uvidíme...

16. května 2006 v 23:49 | Cherrynečka* |  Filmy

Film Zahulíme,uvidíme

Nejbláznivější noc života...
Po filmu Cellular se do kin vypravila další celovečerní reklama na zboží (tentokrát na hamburgery), upravená do podoby teenagerovského celovečerního filmu. Dosti jasně to vyjadřuje i původní název (Harold & Kumar Go to White Castle). Dva mladí etničtí Američané (Kumar je indického původu, Harold má předky v Koreji) si chtějí užít. Pro Harolda to znamená především seznámení s krásnou sousedkou Marií, Kumar zas holduje kouření trávy. Oba spojuje láska k tradičním americkým hamburgerům White Castle. Vypraví se za nimi do nejbližší firemní restaurace v New Jersey, ale cestou musejí přemoci mnohá protivenství škodolibého osudu. Film natočil Danny Leiner, tvůrce snímku Hele, vole, kde mám tu káru? Debutující scenáristé Jon Hurwitz a Haydem Schlossberg vložili do Zahulíme, uvidíme jistě mnohou svou zkušenost z veselých studentských let. Film má upoutat ty, kteří před vstupem do praktického života soustřeďují své zájmy na to, co zaměstnává Haroldovu a Kumarovu mysl.
V rozpětí od fekálního humoru až po ukázku, že i bezstarostný teenager může překvapit svými schopnostmi (Kumar zvládne operaci na chirurgickém sále) plyne tok humorných scének a taškařic pospojovaných dějovou linií putování za hamburgery. Za dopravní prostředky poslouží mladíkům nejen Harodlovo auto, ale i rogallo a gepard. Poté, co za sebou zanechali stopy svého zmatkářství, doputují šťastně k cíli. Prožité dobrodružství je ale též posune o krok k dospělosti, jejich touhy a životní cíle se stanou dosažitelnějšími.
Bláznivá komedie pro mladé diváky kráčí ve stopách obdobných filmů, jejichž výroba a konzumace se svým stylem shoduje s výrobou a konzumací hamburgerů. Diváky, kterým je určena, pobaví, ostatní se s tímto filmem nejspíš nestřetnou. Úroveň gagů v Zahulíme, uvidíme je kolísavá, herecké výkony svěží, životním moudrům se tento film úspěšně vyhýbá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama