Červen 2006

Můj názor na svět!!!

29. června 2006 v 11:22 | Cherrynečka* |  slohovky
Všechno se to v mém životě začíná obracet opět obracet vzhůru nohama.Připadám si jako strašně malinká potvůrka,třeba komár,oba dva nejsme ničím zajímaví,většinou samy,nemůžeme nikoho ničím nadchnout,mno a nejspíš nenalezneme ani štěstí v lásce.Proč je všechno v životě tak složité…
Když už si nevíme rady,má nám někdo pomoci,ale kde takového dobrého člověka hledat.Je moc složitých otázek,ale málo odpovědí.Ani nejchytřejší človíček si nebude se všemi vědět rady.
V životě je málo radostí a mnoho smutku,alespoň v mém ho pořád nacházím.Už nechci aby se mi všichni neustále pošklebovaly za mé názory a náhled na svět.Vím,nejsem ani moc chytrá ani moc hezká,ale alespoň mám poctu cítit věci,tomu se ani nedá tak říct,prostě vidím nejen krásné stránky života,ale i ty protikladné.
Žít jak rybka ve vodě je nádherný sen,ale nelze ho uskutečnit.A však ani ony ho nemůžou mýt zas tak jednoduchý.Jestliže se k sobě budou chovat rozumě,vše by se potom mělo dařit a jít ruku v ruce.
Ach jo,můj povzdech nikomu neublíží,ale ani se nikdo za ním neohlídne.To je bolest,patří sem i život v hádkách,rodina k ničemu a samé nesrovnalosti,prostě nadbytečná bytost.Ale co s tím,zřejmě nic,prý stačí čekat,ale ne každý na to má určenou dobu ( čas ) a má sílu pokračovat tou dlouhou cestou dál!!!

Where'd you go

28. června 2006 v 20:43 | Cherrynečka* |  Textiky pisnicek .))
Where'd you go?
I miss you so,
Seems like it's been forever,
That you've been gone.

She said some days I feel like shit,
Some days I wanna quit, and just be normal for a bit,
I don't understand why you have to always be gone,
I get along but the trips always feel so long,
And, I find myself tryin stay by the phone,
'Cause your voice always helps me to not feel so alone,
But I feel like an idiot, workin' my day around the call,
But when I pick up I don't have much to say,
So, I want you to know it's a little fucked up,
That I'm stuck here waitin', at times debatin',
Tellin' you that I've had it with you and your career,
Me and the rest of the family here singing:

Where'd you go?
I miss you so,
Seems like it's been forever,
That you've been gone.
Where'd you go?
I miss you so,
Seems like it's been forever,
That you've been gone,
Please come back home...

Melodie na mobil z filmů

20. června 2006 v 19:00 | Cherrynečka* |  Filmy

A pár ukecanejch zvuků:

A
Addamsova rodina4 kb
A-ha - Take on me4 kb
Airwolf6 kb
Alice Dee Jay - Better Of Alone5,5 kb
Avril Lavigne - Sk8er Boi9,6 kb
B
Beverly_Hills_Cop19,7 kb
Bitter_Sweet_Symphony6,3 kb
BlackEyedPeas-ShutUp1,9 kb
Bonfunk Mc's-Freestyler9,6 kb
Bon jovi-It's my Life1,7 kb
Britney Spears-Me against the Music5,1 kb
Britney Spears-Toxic2,5 kb
C
Chinasky-Stejně jako já33,1 kb
D
D12-My band2,5 kb
Danzel-Pump it Up2,9 kb
Darude - Sandstorm11,5 kb
DJ Quicksilver - Free3,7 kb
Dobytí ráje 149251,6 kb
E
Eamon-Fuck it2 kb
Eiffel65 - Blue2,8 kb
Eric Prydz - Call on Me3,7 kb
Europe-Final...2,3 kb
Europe-Final...49,6 kb
G
George Brown - I feel Good29,4 kb
Gigi D'agostinno4,1 kb
H
Hercules18 kb
I
Indiana Jones - Crusade3,6 kb
Ingrid3 kb
J
Jag-theme4,9 kb
Jamelia-Superstar3,6 kb
James Bond4,1 kb
K
Kabát - Balada o špinavejch fuseklích3,9 kb
Kabát - Bára16,3 kb
Kabát - Colorado1,2 kb
Kabát - Colorado (celá písnička)37,1 kb
Kabát - Děvky ty to znaj4,1 kb
Kabát - Dole v dole7,8 kb
Kabát - Kanibal Hanibal3 kb
Kabát - Láďa4,2 kb
Kabát - Láďa2 kb
Kabát - Na sever55,4 kb
Kabát - Pohoda8,4 kb
Kabát - Stará Lou3 kb
Kabát - V pekle sudy válej1,2 kb
Kabát-Žízeň6,5 kb
Krotitelé duchů27,2 kb
L
Landa-Holky a mašiny3,6 kb
Landa-Moritury te Salutant2,3 kb
Linkin Park-Breaking The Habit11 kb
Linkin Park-Faint25,9 kb
Linkin Park-Forgotten33,9 kb
Linkin Park-Nobodys31,5 kb
Linkin Park-Numb32,3 kb
Linkin Park-Runaway48,8 kb
Linkin Park-Somewhere6,7 kb
Liquido - Narcotic8,1 kb
M
Mac Gyver8,1 kb
MASH2,7 kb
Matrix3,7 kb
Medvidek39 kb
Mig21-Když ti vítr...3,6 kb
Mortal kombat7,9 kb
O
Offspring29 kb
One-T7,7 kb
O-Zone6,8 kb
P
Přátelé4,8 kb
Profesionálové17,2 kb
Q
Queen-Will we Rock you10,2 kb
R
Rammstein-Amerika5,7 kb
Rammstein-Ich will38,7 kb
Red hot chili Peppers-Can`t stop1,4 kb
REM-Sweet Home10,9 kb
Ruslana-Wild dance3,9 kb
S
Sestra v akci - I will follow Him24,9 kb
Scatman John5,7 kb
Scooter - How Much Is The Fish9,8 kb
Scooter - Jigga Jigga3 kb
Scooter - Maria4,4 kb
Scooter - Nessaja6,1 kb
Scooter - Ramp5,6 kb
Scooter - Weekend4,3 kb
Sean Paul-Get Busy4,6 kb
Shrek12,7 kb
Shrek27,4 kb
Shrek32,6 kb
Shrek42,8 kb
Shrek-Love Song2,8 kb
Sladké mámení 200132,7 kb
Snowboarďáci-On my head10 kb
StarGate19,9 kb
Star Wars3,4 kb
T
The Rasmus-In the Shadows7,7 kb
Titanic5,9 kb
U
Usher-Yeah.mid8,5 kb
X
X-files11 kb
Hoří265 kb
Ježíšek163,6 kb
Máte tu hovor30,2 kb
Pár pařmenů334,7 kb
South Park67,3 kb
Telefon53,1 kb
Zvedni mě!8,7 kb


Reklamy

20. června 2006 v 15:24 | Cherrynečka* |  Filmy

Piercing v pupíku

20. června 2006 v 15:20 | Cherrynečka* |  Tetování a piercing
A) Historie

Tento typ piercingu nebyl nikdy zaznamenán u primitivních národů a je tedy typickým produktem moderní doby. A to i přesto, že pupek byl znám dávno předtím jako erotogenní zóna, zejména díky anatomickým rozdílům u mužů a žen. Ženský pupek je více zakulacen ve spodní části, je delší, než u mužů a vzdálenost mezi pupkem a genitáliemi je též větší, současně je výrazně hlubší. Tyto vlastnosti byly mnohdy přeháněny výtvarnými umělci zobrazujícími ženy za účelem zvýraznění jejich ženskosti.
V roce l953 vyvolal vynález nového typu plavek-"Bikin" velké pobouření, neboť došlo k odhalování pupku, co bylo považováno za sexuální provokaci, protože jeho vzhled byl přirovnáván k ženským genitáliím. Objev bikin zrevolucionalizoval život žen, který se stal svobodnějším právě díky větší svobodě v oblékání. Tento proces byl dovršen v 8O. letech, kdy Madonna nastartovala třeštění a touhu po předvádění. Tato možnost předvádět svoji sexualitu na veřejnosti posílila sebedůvěru žen.
Je snadné vypíchnout moment, kdy se body piercing objevil v hlavním proudu. Průkopnicí se stala modelka Christy Turlinton, která se objevila na londýnské módní přehlídce s kroužkem umístěným uprostřed pupku, ihned následující den předvedla světu Naomi Campbell, že to, co si může dovolit Christy, může i ona - zlatý kroužek s drobnou perlou v pupku. Záhy se piercing pupku objevil i u mnoha dalších populárních osobností, jako je Madonna, Cher, Janet Jackson aj. A v dnešní době se stal tento druh piercingu zcela běžným v široké populaci.


B) Anatomie
Tvar pupku se vzhledem liší prakticky u každého jedince. Zdaleka ne u kteréhokoliv pupku může být proveden úspěšný piercing. V době nitroděložního období vývoje plodu (fetálního období) je plod zásobován krví bohatou na kyslík prostřednictvím placenty cestou pupečníkové žíly (vena umbilicalis), která prochází pupečníkem na spodní plochu jater. Po porodu, kdy je pupečník podvázán , mění se podvázaná pupeční žíla v neprůchodný vaz (ligamentum teres hepatis), probíhající od pupku (který se stává vlastně po porodu většinou vtaženou jizvou) na spodní plochu jater. Tyto anatomické poměry jsou velice důležité z hlediska piercingu, kdy může dojít zejména u vystouplého typu pupku, který je tvořen zbytkem pupeční sňůry, v případě infekce, k možnosti jejího postupu do vnitřní části břicha a na vnitřní orgány. Zejména by se tedy jednalo o vážný zánět jater. K této situaci může dojít z hlediska časového záhy, ale možný je i vznik po letech. Podotýkám, že k těmto problémům může docházet tehdy, pokud je poškozena jizevnatá část pupku, tedy, jak již bylo řečeno, zbytek původní pupeční šňůry,kdy vystouplý pupek neobsahuje většinou dostatek kůže, podkoží a tukové tkáně, kterými za normálních okolností prochází piercing. Z těchto důvodů považuji za vhodné v následujícím textu podrobněji se zabývat jednotlivými typy pupků z hlediska jejich vzhledu a z toho vyplývajících vlastností.
C) Typy šperků:
Rozlišujeme základní 2 typy používaných šperků u piercingů pupku:

NBBI. Banánky - Navel bananabells --jedná se vlastně o šperk tvořený 2 kuličkami, spojenými závitem s tyčinkou obloukovitého tvaru. Co se týče rozměrů, menší kulička (horní), jež jest umístěna nad pupkem, bývá od 4mm po 6mm v průměru,nejčastěji pak 5mm, síla tyčinky bývá standartně l,6mm, méně často l,2mm (zde hrozí prořezávání), její délka-nejčastěji se používá 10 a 8 mm, vyrábí se také 6mm a l2m,spodní kulička bývá standartně 8mm, méně často lOmm či 6mm(microbanabells). Větší kulička je umístěna uvnitř vyhloubení pupku a spojovací tyčinka prochází tkání.
Kuličky mohou být pouze hladké (NBB), či opatřené různými typy "kaménků", hladkými XNBpočínaje, přes fasetované s řezanými ploškami (JNS-F) a kaménky mohou být umístěny buď pouze na dolní či na obou kuličkách a jsou vyráběny v četných barevných variantách (GNS) a též povrchové zpracování broušených plošek se liší. Místo klasické bižuterie (Swarovski krystal) mohou být použity četné další materiály: sklo, GNS perleť, polodrahokamy a drahokamy většinou v kombinaci se zlatem (AU),dále se používají kuličky celé vyhotovené z plastu, většinou z polymetylmetakrylátu, různých přírodních materiálů - jantaru, mamutoviny aj.
Některé materiály, jimiž jsou kuličky osazovány, mají schopnost ve tmě svítit či reagovat na UV záření. Kuličky mohou být různě zdobené, jindy mohou být členitější, různých tvarů - kostky apod.(DIE).
Taktéž materiály jsou pestré - Nickel negative Medical Steel - ocel s obsahem niklu v množství odpovídajícím příslušnému zákonodárství zemí EU, dále velmi vhodný a oblíbený je i Titan, který je vhodnější do čerstvých piercingů, je mnohem lehčí, takže se vyloučí negat. tah náušnice. Dále některé firmy vyrábí šperky pouze ze dvou kusů, kdy šroubovací je pouze horní kulička a přechod mezi dolní DIE kuličkou a tyčinkou je zcela hladký a usnadňující tak hojení, neboť nedochází k hromadění nečistot v tomto místě. Elektrolyticky je titan upravován do různých zabarvení (XNB). Dalším postupem je získáváno černé zbarvení-ona známá Black line fy Wildcat (KFU). Bezpečným materiálem je Zirkon s vrstvou zlatě zabarvenou(GDN). Speciální kapitolou jsou šperky zlaté,používají se většinou ze l4 karátového zlata, protože l8 karátové je příliš měkké, zpracované však u seriózních firem metodou bez použití niklu.
AU Nyní se dostáváme k otázce, kdy použít zahnutou barbellu. Na základě zkušeností piercerů provádějících velké množství piercingů ,je obecně v literatuře uváděn fakt, že použití zahnuté barbelly je nejoptimálnější postup s ohledem na celkový komfort a hojení. Každý na základě vlastních zkušeností dochází většinou postupně ke stejnému závěru. Mnohé problémy, jež komplikují hojení, jsou vyvolány např. použitím příliš malého šperku-to se týká použití kroužku, kdy tkáň je silně napínána a zatěžována v obl. vchodu a východu z piercingového kanálku, zatímco u jiných typů piercingů (bradavka aj.) je výhodou co největší rozsah tkáně zavzaté do piercingu.
U pupku je to poněkud odlišnější - při použití kroužku platí pravidlo čím méně, tím více a piercingem by měla procházet maximálně l/3 obvodu kroužku. Pokud piercing obsahuje příliš tkáně, poté si kroužek hledá takové místo, kde je eliminováno zvýšené napětí a tlak ve východech a výsledkem je cestování šperku tkání, v horším případěJNS-F až vyloučení. Náhrada kroužku barbellou většinou potlačilo tyto problémy, a to většinou záhy-během několika dní. Není výjimkou, že piercingy za použití kroužků se vlivem těchto okolností mohou hojit od 6 až do l8 měsíců! Mnozí lidé si spojují piercing pupku se zavedením kroužku, ovšem pokud jsou informováni o skutečnosti, že při použití barbelly je čas hojení výrazně zkrácen a bez komplikací, většinou volí tuto variantu a záhy mnohdy kvitují tento krok positivně i z hlediska estetického, čas hojení mnohdy může být i pouze 3-4 měsíce.
Po zhojení piercingu lze samozřejmě používat i šperky, zhotovené z kovů, které nelze použít do čerstvého piercingu-zejména stříbrné, které mnohdy jsou opatřené různými aplikacemi, řetízky, drobnými vícečetnými kaménky, apod., ovšem aplikace těchto typů šperků do nového piercingu je z hlediska zdravotního stavu nezodpovědná-alergie, argyrie apod.(popisováno v jiných kapitolách). Po zhojení piercingu je mnohdy elegantní použít tzv. navel.shields či navel orbitals, prostě stříbrné terče, jež se podloží pod piercingovou barbellu a mnohdy umocní estetický dojem, jindy překryjí méně hezký pupek (OCH).
KFUOCHGDN

II. Kroužky -- z různých materiálů, různých tvarů, jak popsáno dříve. Rozměrově většinou o síle drátu 1,6mm až po 2,4mm, o průměru cca 10-14mm. Ne více než 1/3 kroužku smí procházet piercingem. Někdy je vhodnější použít kapkovitého tvaru kroužků, nebo jindy D-rings, resp. Bar rings, které vyloučí negativní tlak a svírání východů piercingu, zvláště při použití menšího šperku. Pokud vsedě se břicho skládá do záhybů v oblasti pupku, je použití kroužku málo vhodné, dochází k tlaku na něj a je sunut směrem na jednu či druhou stranu, často dochází vlivem opakovaného tlaku k jizvení a cestování. Kroužky mohou být umístěny na horní části pupku, na spodní i ze stran,mohou být vícečetné.

Hojení a komplikace:
Hojení- za normálních okolností se tvoří vrstva z epiteliálních buněk uvnitř piercingového kanálu-tedy mezi vchodem a východem z rány a hlavním smyslem této skutečnosti je vlastně snaha organismu ochránit tělo před cizím tělesem (piercingový šperk). Epitelové buňky tvoří postupně vrstvu ve tvaru trubice či válce v průběhu vnitřní strany piercingu. Tento proces obyčejně probíhá cca po dobu 6-8 týdnů. Po vytvoření této epitelové vrstvy se tato kolem šperku může smrštit. Může být poté snadno poškozena či natržena., proto není vhodné násilně otáčet šperkem bez předchozího koupání v teplé vodě, resp.za pomoci obkladů, čímž dochází k roztažení kůže a tím i k uvolnění piercingového kanálu a umožnění rotace.
Všechny piercingy produkují tkáňový mok během fáze hojení, což jest lepkavá čirá či lehce jantarová tekutina zasychající v okolí východů a na povrchu šperku ve formě jakýchsi stroupků-zvaných krusty (připomínají "ospalce" v očních koutcích po ránu). Tato tekutina by neměla být zaměněna s hnisem, který je žlutý či zelený. Když jest epitelová vrstva vytvořena, musí následně zpevnit, zesílit a rozšířit se. Tento proces mnohdy trvá 6 měsíců až rok. Až se stane piercing více soudržným, dochází k zakulacení východů směrem dovnitř a celkově se piercing stává pružnějším a uvolněnějším v okolí šperku. Až v této fázi definitivního vyhojení je možné bez následků zaměnit stávající šperk za jiný. Ač po zhojení již piercing nezarůstá a tedy se neuzavírá, vlivem pružnosti tkáně dochází rychle ke smrštění a zavedení šperku bez použití vhodných zavaděčů je mnohdy nemožné.

Komplikace:
V této části bych se chtěl zabývat podrobněji všemi možnými komplikacemi, jež se samozřejmě mohou vyskytnout i u piercingu pupku, který patří k nejprováděnějším a dále též z důvodu, že minulých kapitolách byl tomuto tématu věnován pouze menší prostor.

Dráždění a infekce:
Zarudnutí, podráždění a otok v prvním týdnu není ničím neobvyklým. Prodloužené zarudnutí a podráždění může znamenat mírnou infekci, přecitlivělost na kov či na používané léčebné prostředky při ošetřování, eventuelně napětí či tlak v oblasti piercingu. Nadměrné ošetřování, zbytečně časté vyplachování a používání mýdla může vyvolat zarudnutí a přesušení. Není vhodné ošetřovat piercing častěji, než 2-3x denně. Citlivost na prostředky používané při ošetřování se často projevuje pícháním a extrémním pálením již během či bezprostředně po použití a může způsobit zarudnutí a drobné puchýřky v okolí piercingu. V těchto případech je nutno vysadit používané prostředky, či začít používat látky doporučované pro citlivou pleť. Problémy mohou někdy způsobovat i enzymy a chemikálie používané k praní prádla, jež je v těsném kontaktu s oblastí piercingu a které mohou zpomalovat hojení.
Piercingy v oblastech tzv. vlhké zapářky s omezeným prouděním vzduchu a které jsou drážděny častým pohybem, mohou způsobit vznik vyklenuté zapálené tkáně v okolí východů piercingu u pupku se to týká vnitřního vchodu. Tento příznak není obvykle bolestivý a dále pak není nezbytným příznakem infekce. Proto je nutno se snažit udržovat piercing co možná suchý, bez zapářky a používat oblečení, které umožňuje cirkulaci vzduchu.

Prodloužené hojení:
Podezření na tento jev vzniká tehdy, když je neúspěšné konečné stadium hojení. V piercingu se sice tvoří epiteliální vrstva, ale může být slabá a snadno se může posouvat či přemísťovat. Piercing pokračuje v produkci tekutiny. Východy piercingu se jeví jako roztřepené, rozeklané.


Nejčastější příčiny tohoto jevu jsou:

-umístění piercingu v nevhodné hloubce či pod nevhodným úhlem vzhledem ke tkáni
-piercing v oblasti, jež mění tvar v závislosti na pohybech těla
-použití šperku nevhodného designu či rozměrů (síla drátu, šíře či délka)
-použití šperku, jež jest nedostatečně vyleštěn či s poškrábaným povrchem
-tření či tlak oděvu oproti tělu či šperku
-poškození piercingu
-chemické dráždění či používání nevhodných produktů při ošetřování piercingu


Prodloužené hojení může naznačovat počínající cestování , odvrhnutí piercingu či citlivost na použitý kov.

Folikulární cysty: Folikulární cysty vypadají jako červené bouličky, přiléhající k východům z piercingu a většinou produkují hnis.tekutinu a někdy i krev. Tyto cysty se mohou objevit jak u čerstvých, tak u i zcela zhojených piercingů. Jsou obvykle vyvolány ucpáním pórů zavzatých do piercingu, anebo vestavěním odumřelých buněk a špíny uvnitř piercingu. Horké obklady a namáčení piercingu v horké slané vodě může vyvolat drénování cysty.

piercing v obočí

20. června 2006 v 15:19 | Cherrynečka* |  Tetování a piercing
Umístění:
Většinou je prováděn kolmo na obočí, pod úhlem cca 35 stupňů od zevního koutku očního. Může však být proveden kdekoli v průběhu obočí, ovšem pouze v rozsahu přímo nad střední částí oka - zornicí, tj. přibližně od poloviny obočí směrem zevně. Je tomu tak z toho důvodu, že přibližně v oblasti nad středem obočí probíhají větve supraorbitálního (nadočnicového) nervu, jejichž probodnutí může vyústit v trvalé následky, mj. obrnu - poruchu hybnosti víčka. Z tohoto důvodu by neměl být piercing prováděn příliš hluboko. Co se týče provádění pod úhlem, je to z toho důvodu, že šperk umístěný zcela vertikálně ve vztahu k obočí má mnohem větší tendenci k tzv. protruzi, tj. postupnému posunu směrem dopředu, s následným vycestováním. V případě použití kroužku tento ve vertikální pozici trčí směrem kupředu, zatímco šikmo umístěný spíše směřuje naplocho. Výjimečně se používá umístění kroužku horizontálně nad obočím (varianta amerického piercera Angela Binnieho) a poté kroužek visí směrem dolů.Hloubka piercingu závisí na tom, kolik tkáně je k dispozici, či dostupné k podpoře piercingu. Každé obočí je po stránce anatomické odlišné. Většinou je poměrně ploché, a proto má piercing obecně mnohem větší tendenci, než v jiných místech, k vycestování, či dokonce rejekci (odvrhnutí). Pokud je obočí extrémně ploché a nemůže být snadno propíchnuto, napětí kůže zvyšuje tlak na šperk, čímž je usnadněno vycestování.
V některých případech může docházet jen k malým posunům či cestování a během fáze hojení se piercing nakonec definitivně usadí. Proto tam, kde lze předpokládat, že bude docházet k posunu, by neměl být piercing prováděn příliš hluboko.

Počáteční šperk:
Zvyklosti v užívání šperku jsou různé, základními 2 typy jsou kroužky a barbelly.

Kroužky - CBR(Captive bed rings) - používají se kroužky o vnitřním průměru 6-7mm pro ženy a pro muže cca 7-8mm. Tloušťka drátu od l mm až po l,6mm. Kroužek by měl procházet cca 1/4 až 1/3 piercingem. Vycestování napomáhá příliš malý průměr kroužku, kdy dochází k většímu napětí tkáně vlivem zahnutí kroužku, dále příliš tenký materiál, jež se snáze prořezává, dále pak příliš těžký šperk,který svou vahou má tendenci vyústit k odvrhnutí. Taktéž možnost mechanického poškození piercingu (tahání za šperk,hraní si se šperkem apod.) je při použití kroužku větší. Použití kroužku je tedy individuální, výhodnější jsou lehké titanové šperky.

Barbelly - použít lze rovné barbelly - jsou však mnohem méně vhodné, nejoptimálnější se jeví zahnuté barbelly. Síla drátu je většinou od 1,2mm do 1,6mm, délka od 6mm do 10mm, optimum je 8mm. Pokud je obočí víceméně ploché, není vhodné použití rovných barbell, kdy dochází tlakem kuliček oproti kůži pod nimi k napětí a následnému vycestování, což vyloučí použití zahnuté barbelly (curved barbells). S úspěchem používám barbelly z titanu o průměru l,2mm, které jsou lehké, decentní, kuličky průměru 3mm a s hojením problémy nemívám.

Existují ještě další,spíše již jen estetické varianty, kdy lze nahradit kuličky hrotky, různými ozdobami - vyrábí se stříbrné aplikace (nevhodné pro čerstvý piercing).
Obecnou zásadou tedy je, že by se měl používat šperk lehký, nepříliš tenkého průměru drátu, s preferováním barbell.

Hojení:
Údaje o délce hojení se poněkud různí, od 5-6 týdnů až po 2-4měsíce. Kloním se spíše ke kratšímu termínu. Samozřejmě to záleží na péči a ošetřování. Ovšem někdy může být piercing v této lokalitě velice problematický a to z několika důvodů. Kůže v oblasti obočí je poměrně tenká, není zde příliš mnoho tkáně, která by tvořila podklad pod piercingem a podpořila jej. Dále se zde vyskytuje množství vlasových folikulů, jež se následkem piercingu mohou zanítit a tvořit folikulární cysty. Obočí má funkci bránění vstupu nečistoty do očí, tyto poté mohou vstupovat i do rány. Dále je piercing vystaven velké zátěži ve spánku, kdy pohyb šperku zpomaluje a ztěžuje hojení.

Migrace:
Tímto pojmem se míní pohyb či posun šperku směrem ven z kůže obdobným způsobem, jakým se organismus brání přítomnosti cizího tělesa (jakým např. může být tříska apod) a může vyústit ve vycestování šperku. Projevuje se to tím způsobem, že množství tkáně, vzaté při prvotním piercingu se může neustále zmenšovat, postupně ubývat, až proroste šperk zcela ven mimo piercing. Nezáleží příliš na tom, jak dobře byl původně piercing proveden, bez ohledu nato může k migraci docházet. Snížení rizika dosahujeme použitím lehčího drobnějšího šperku s lepším efektem při použití barbelly.

Infekce:
Piercing obočí vzhledem k tomu, že snadno dochází ke kontaktu ze zevní nečistotou zachycenou obočím a řasami, dále pak mechanickým zatěžováním a pohybem a v neposlední řadě hojným nakupením vlas. folikulů, je k infekci zvýšeně náchylný. Je třeba být pečlivý při ošetřování piercingu, nicméně pokud dojde ke vzniku infekce, záhy může dojít k jejímu výraznému rozvinutí. Jelikož se pod víčkem nachází minimum tkáně, infekce se záhy může změnit v rozsáhlejší cystu. Oblast piercingu silně zarudne, je napjatá a může se dostavit silnější výtok z rány. V tomto případě je vhodné konzultovat piercera, či lépe lékaře, resp. se lze pokusit o ošetřování sám.
Nejvhodnější postup k odstranění infekce z rány je aplikace horkých obkladů - tj. obklad tamponu namočeného do horké vody snesitelné teploty,přiložení pod tlakem na ránu do doby, než teplo vyprchá, poté omýt oblast roztokem slané vody. Není vhodné násilně tlačit na ránu či vymačkávat obsah. Horký obklad je třeba opakovat několikrát za sebou, pokud nebudou všechna residua z rány odstraněna. Toto opatření je vhodné provádět cca 2x denně, do doby,než rána oplaskne. Pokud nedochází ke zlepšení, je následně vhodná aplikace antibiotik. Lékař mnohdy doporučí odstranit šperk, ovšem to není v této fázi vhodné, jelikož šperk působí jako drén a pomáhá odchodu výpotku z rány. Zřídkakdy, pokud ani přeléčení antibiotiky nezpůsobí potlačení infekce, není jiná šance, než šperk odstranit.

Jak se o piercing starat,co dělat či nedělat pro zdárné zhojení piercingu:
Obecně je péče o piercing stejná,jako v mnoha dalších lokalizacích. Denně je vhodné alespoň 2x ošetřit lokálně piercing. Při sprchování je nutno namočit oblast piercingu, odstranit všechny nečistoty (krusty), jež by mohly mechanicky poranit vnitřek piercingu, při použití kroužku tento očistit i v části procházející piercingem, oblast namydlit antibakteriálním mýdlem/pěnou (Radox, Protex), poté osušit čistým tamponem a aplikovat olejíček do oblasti rány. V případě použití barbelly lze k očištění šperku použít i měkkého zubního nového kartáčku.
Další metodou je používání roztoku slané vody (l/4 čaj.lžičky do šálku), poté obklady a čištění tamponem namočeným v roztoku, opět mechanické očištění, následné osušení a aplikace oleje (dětský, levandulový apod). Opět zahýbat šperkem tak, aby se olejíček dostal do nitra rány. Pokud pracujete v prašném prostředí, je vhodné omýt i během dne piercing alespoň čistou vodou.
Je nutno ponechat piercing. šperk v piercingu alespoň 6 měsíců, nebo dochází k uzavření piercingového kanálu. Během prvním málo dní je vhodné na noc si piercing přelepit volnou náplastí, aby nedocházelo ke vstupu infekce během spánku. Je vhodné spát na straně protilehlé k piercingu. Dále nutno udržovat v čistotě povlečení, zejména polštář. Je nutno dbát nato, aby nedošlo k poranění piercingu tahem za šperk (nevhodné žerty apod.).

Rekapitulace
Tento typ piercingu patří mezi nejčastěji prováděné. Používané šperky kroužky, lépe však barbelly, spíše drobnější, lehčí, přiměřených rozměrů. Větší náchylnost k vycestování a následné infekci, vyžaduje zvýšenou péči. Hojení - týdny.

tattoo

20. června 2006 v 15:18 | Cherrynečka* |  Tetování a piercing
Tetování je otevřená rána o kterou je nutno se přepečlivě starat. Nesprávným zacházením je možné tetování úplně zničit. Navíc kůže není plátno. Není to levná záležitost, proto je nutné dobře prostudovat hojení tetováže. Vyhněte se proto infekci a mnohým nepříjemnostem spojeným zanedbáním péče o čerstvé tetování.
· 3 hodiny po skončení tetování sejměte plastikovou bandáž. Více nenasazujeme !!!
· Omyjeme jemným toaletním mýdlem pod studenou tekoucí vodou. Nedřeme !!!
· Jemně osušíme papírovým ubrouskem. Až tetování uschne(asi za 10 min), namažeme hojivým krémem Bepanthen-plus. Mažeme velice jemně. A roztíráme naplno. I když to pálí, tak rozmazat do ztracena. Neměla by být na tetovačce žádná přebytečná mast (bílé).
· Tetování dále mažeme 4x denně (dle potřeby, tetování nesmí vyschnout). Hojivý proces trvá 5-7 dní u černého tetování, 7-12 dní u barevného tetování.
· Chcete-li se umýt, namažte tetováž bílou vazelínou. Během 5-ti minut se osprchujte. Vazelínu odsajte. Netahejte kapesník po pokožce !!!! Sundali by jste si tetování a bylo by hrozně zanícené. A k tomu by to zhruba 3 dny hrozně bolelo (?!?!? jako odřená modřina ?!?!?). Na tetováž se nesmí dostat voda, proto je nutno dobře namazat. Ale taky se nesmí nějakým způsobem zanedbat odsávání. Stačí, když to bude den poté moc namazané (nacucané v tuku)1 hodinu a tetování se nafoukne jak vložka. Tak jak tetování dokáže absorbovat vodu, pot a jiné tekutiny, tak i tuk se může dostat do strupu.
· TRIBALY.....A teď ještě jeden dodatek. Dávejte moc veliký pozor na tribaly a veškeré věci co jsou hodně vybarvené. Na takovém tetování je nadělaných tolik děr (vpichů) , že stačí malá infekce a je to hned zanícené. Stačí se vyvarovat pár věcem a bude to OK:
o Po sundání bandáže umyjeme, vysušíme a místo namazání čekáme. Na co? Na takovou vodu, neboli takový mok co se tvoří třeba na kolenech když se odřete. Jestli se vytvoří během 10 min na tetování tato jako by že krev, tak ji odsajeme. A čekáme. Opakuje-li se to znovu tak odsajeme a potřeme alpou (čistou). Odsajeme a čekáme. Než se to namaže hojivým krémem nesmí to krvácet. Mnohdy radím zákazníkům aby vydrželi před prvním mazáním do večera. Až bude tetování úplně suché a pálivé, pak je ta správná chvíle tetování namazat. A dejte velký pozor aby jste nepřemazali.
ZÁSADY :
· Prvních 24 hodin po skončení tetování se nesmíte vůbec potit.
· nevystavovat vodě
· neškrábat
· první měsíc nevystavovat slunci ani soláriu
· nechat větrat a nenosit těsné oděvy
CO KOUPIT :
Vše je dostupné v lékárně
· BEPANTHEN - plus hojivý krém (100 Kč)
· bílou vazelínu 30g-50g (vaselium album) (15 Kč-20 Kč dle obsahu) dostanete u nás, na místě si vyžádejte

nad zadkem

20. června 2006 v 15:18 | Cherrynečka* |  Tetování a piercing

tetování

20. června 2006 v 15:17 | Cherrynečka* |  Tetování a piercing

v pupíku

20. června 2006 v 15:16 | Cherrynečka* |  Tetování a piercing
Naušnice:
Mít tak takovou postavu :-DDD
Tag tenhle je muuuuuuuuj: :-)

naušnice

20. června 2006 v 15:16 | Cherrynečka* |  Tetování a piercing

značky

20. června 2006 v 15:15 | Cherrynečka* |  sk8 značky

Piercing

20. června 2006 v 15:13 | Cherrynečka* |  Tetování a piercing
Anatomie jazyka:
Jazyk je svalový orgán, který je tvořen 2 skupinami svalů. Uprostřed jazyka probíhá vazivová vrstva, na kterou se upínají svaly ovládající hybnost jazyka a naopak z ní vychází skupina svalů, jež mění tvar jazyka. Na povrchu jazyka je patrný většinou žlábek, který probíhá jeho středem a mnohdy i drobný důlek, který je optimálním místem pro umístění šperku. Krevní cévy, tj.tepny a žíly jsou umístěny po jeho bocích, patrné jsou zejména mohutnější žilní pleteně po obou stranách. Na povrchu jazyka jsou umístěny četné chuťové pohárky, takže piercing nevyvolává poruchu chuti. Na spodní straně jazyka kromě modravě prosvítajících žil je typická uzdička, tj. vazivový pruh ve středu jazyka, z obou stran je patrný vývod podčelistní slinné žlázy. V hloubi taktéž probíhají nervy. Tedy při správně umístěném piercingu by nemělo docházet k narušení krevního či nervového zásobení.

Umístění:
Je nutno provádět piercing na základě posouzení rozměrů a délky jazyka jednak při jeho normálním uložení v dutině ústní a dále pak při vyplazení a natažení. Umístění skrze či za tzv. přirozený oblouk je optimální z hlediska jídla a mluvení. Pokud je šperk umístěn příliš vpředu, může spodní kulička narážet oproti dásni, výsledkem čehož může být její podráždění či až atrofie (ztenčení). V případě umístění příliš vzadu může piercing vyvolávat extrémní otok a dále dráždit uzdičku. Uzdička - vazivový proužek probíhající podélně na spodině jazyka - je u různých lidí v různém stupni vyjádřena. Nemusí být vyjádřena prakticky vůbec, naopak může být delší, mnohdy je i zcela krátká a jazyk je tím pádem omezeně pohyblivý a obtížně lze vypláznout. Nelze tedy provádět piercing jazyka vždy. Existuje zcela nezbytná zásada, že pokud je uzdička přítomna, piercing musí být proveden buď před ní, či vedle ní! Zabráníme tak jizvení, ke kterému dochází drážděním uzdičky šperkem. Co se týče vlastního provedení piercingu, jsou používané 2 varianty, tj. vpich směrem shora dolů a naopak. Jehla většinou kopíruje svalová vlákna, která tvoří snopce a projíždí podél nich.

Typy šperků:
Nejužívanější jsou rovné kovové barbelly z chirurgické oceli, titanu apod. Průměr bývá od l,6mm až do 2,4 mm (14-10 ga). Někteří pierceři používají spiše než l,6mm barbelly silnější z důvodu méně snadnějšího poškození, či roztažení piercingu při hraní si s barbellou apod. Nicméně v naší zemi je rozměr l,6mm nejužívanější. Co se týče délky barbelly, opět je nutno se řídit skutečnými rozměry jazyka, nejčastější je 2Omm, ovšem škála je širší-od l8mm až do 25mm. Jako počáteční šperk je vzhledem k poměrně výraznému otoku, jež následuje, třeba použít vždy barbellu delší, s dostatečnou reservou, která se udává v průměru O,6cm. Taktéž se zpočátku používají větší kuličky. Někdy jsou použity i labrety a tzv. jazykové retainery, hlavně u těch, kteří chtějí svůj piercing skrývat - plochá část jej činí méně viditelným. Nejsou vhodné plastové sloupky z důvodu snadného poškození a možnosti vdechnutí. Taktéž akrylátové kuličky jsou náchylnější k poškození např. při jídle apod. Na trhu jsou k dispozici i další možnosti, např. silikonové okrasy, jež se navlékají na kuličky, dále kuličky s vsazenými kaménky, s materiálem, jež reaguje fluorescencí, či svítí při UV záření (diskotéky). Místo kuliček lze použít i např. členitější ozdoby, kytičky, sluníčka. Jelikož se piercing jazyka snadno roztahuje, jsou k dispozici i mohutné barbelly. Piercing jazyka může být i vícenásobný, tj. 2 či více barbell za sebou. Méně častými variantami je umístění mimo střední čáru - tzv.off centre, v tomto případě musí být při použití barbelly velmi pečlivě umístěný, z důvodu vyvarování se přerušení větších krevních cév. Nebezpečí náhodného kousnutí do spodní části šperku je zde větší. Piercing jazyka za použití kroužku a lokalizovaný na hrotu či na okrajích může být u spousty lidí úspěšný, ovšem většinou kroužky brání v jídle a mluvení, kroužky mohou odírat dásně, respektive na ně narážet. Průměr kroužku musí být větší, aby umožnil vznik otoku a menší je vsazen až po zhojení.

Co se týče provádění piercingu, obvykle je jazyk uchopen do speciálních kleští, jež jsou uzavřeny tehdy, když nehrozí poškození důležitých struktur a poté se provádí běžným způsobem vpich kanylou, či kov. jehlou. Zde bych chtěl zdůraznit, že zákrok je rychlý a bolestivost nepříliš výrazná a proto není vhodné používat anestetika, která jednak patří opravdu pouze do rukou lékaře, jsou pouze na lékařský předpis a mohou způsobit určité komplikace, neboť tím, že dochází k prudkému vstřebání, mohou záhy vyvolat alergické reakce, jejichž zvládnutí bez patřičného vybavení by mohlo býti problémem. Dále ovlivňují mj. i polykací reflex, a jelikož vlivem podráždění dochází ke zvýšené tvorbě slin, mohlo by dojít k zaskakování. Taktéž použití dalších prostředků, jako např. zmrazovacích sprayů není vhodné, jelikož jsou většinou určeny pouze k aplikaci na kůži při poraněních a ne na sliznice!Hojení, jeho průběh a možné komplikace:
Správně provedený piercing by měl být proveden co nejkolměji k podélné ose jazyka. Jelikož vlivem nahromadění řídkého pojiva v okolí svalové tkáně jazyka dochází k následnému výraznému otoku, je třeba použít šperk dostatečných rozměrů. Otok mnohdy může dosáhnout až dvojnásobku normálního rozměru jazyka. Otok bývá výraznější u rozměrnějších jazyků (u mužů), čím více je umístěn vzadu, tím masivnější je i otok, částečně je reakce individuální. Udává se, že nejvýraznější bývá otok mezi 2-5 dnem po aplikaci, poté dochází k jeho postupnému zmenšování. Během otoku je třeba dodržovat určité zásady, jež budou uvedeny následně. Jazyk se stává napjatým, někdy lesklým a vyhlazeným, mnohdy se objeví bělavý či i jinak zbarvený povlak na povrchu. Někdy lze spatřit tkáňový mok, vytékající z ústí piercingu,ale většinou je slinami zlikvidován a netvoří se krusty, tak jako v jiných lokalizacích. Celkově doba hojení, pokud nedojde ke vstupu infekce, trvá cca 10-14 dní, tedy tento typ piercingu patří k rychle a dobře se hojícím. Jazyk je v prvních dnech hůře pohyblivý, dochází k prosáknutí zejména podčelistních slinných žláz a nadprodukci slin, jež nutí k častějšímu polykání. Během cca 5 dní tento příznak ustupuje. Chuťové pohárky v obl. kořene jazyka jsou napjaté a někdy mohou způsobovat pocity bodavého charakteru resp. až pálení. K dobrému hojení piercingu jazyka dochází vlivem protilátek a "ochranných faktorů" obsažených ve slinách (lysozym aj.), jež brání rozvoji infekce, není vhodné tyto přirozené obranné faktory organismu potlačovat např. nadměrným užitím desinfekčních prostředků.
Po několika dnech se začíná otok zmenšovat a většinou mezi 7-10.dnem po piercingu se dostává jazyk do původních rozměrů a původní barbella může být nahrazena definitivní kratší. Po zavedení šperku může docházet k určitým problémům. Pokud dojde k porušení uzdičky či je tato příliš mohutná, může vlivem velké kuličky docházet k jejímu dráždění a jizvení. Stejně tak v případě piercingu, který je příliš šikmý, může docházet k dráždění dásně spodní kuličkou a postupnému ústupu tkáně při trvalém tlaku. Obtíže většinou mizí po umístění kratší barbelly, či nahrazení spodní kuličky za menší či dokonce disk s oblými okraji. Extrémně zahnutý či křivý piercing - resp. piercing šikmý, kdy horní kulička je umístěna mnohem více vzadu než spodní východ, vyvolává nadměrné pnutí ve východech a následné prodloužené hojení či jizvení.
Dále může docházet k poškození zubů - buď přímo kousnutím do šperku a uštípnutím zubu, či při častém hraní může vyvolávat poškození skloviny. Při správně provedeném piercingu však rizika nebývají. Příležitostně se může objevit kolem jednoho či obou vývodů nahromadění bělavé či zarůžovělé zduřelé jizevnaté tkáně v průběhu hojení. Připomíná jakoby hrbolaté výrůstky obdobné barvy jako okolní tkáň. Toto může být vyvoláno různými mechanismy,např.:

-tlakem způsobeným hraním s barbellou v době hojení
-tlakem vyvolaným příliš dlouhou barbellou (pokládá se uvnitř úst)
-tlakem vyvolaným nevhodným umístěním piercingu-příliš šikmý a ne kolmý
-tření (frikce) oproti uzdičce
-nahromaděním plaků (zubní kámen)
-chemickým drážděním-vliv alkoholu,nadměrného užívání desinf. prostředků,kouření apod.

Tyto problémy většinou mizí po výměně barbelly za kratší. V krajním případě je nutno odstranit tyto útvary chirurgicky (cca 2x jsem provedl, ale byl jsem svědkem situace, kdy k ústupu došlo spontánně).

Tedy souhrnem lze říci, že správně provedený piercing se rychle hojí a nepůsobí nositeli obtíže. S klasickou zánětlivou komplikací, tj. silným prosáknutím, zarudnutím, překrvením,bolestivostí jazyka, sekrecí hnisavého výtoku (hustý žlutavý či zelenavý) z obl. vývodů, provázenou zvýšenou teplotou apod., kdy by bylo event. nutno použít ATB (šperk vhodné ponechat v piercingu jako drén), či kdy by bylo nutno dokonce odstranit šperk, jsem se ve své praxi nesetkal. Asi 2x jsem byl svědkem alergie na nikl obsažený ve šperku, jedenkrát záhy po několika dnech, podruhé u klientky, jež měla proveden piercing před lety jinde, což se projevovalo opětovným otokem jazyka a tvorbou zarudlých mapovitých ploch na povrchu. Záhy však příznaky ustoupily po výměně barbelly za jiný materiál.

Péče o piercing, co dělat a nedělat pro jeho zdárné zhojení:
Při péči o čerstvý piercing je vhodné dodržovat následující zásady:

- co se týče jídla - v počátečních dnech požívat pouze tekutou či kašovitou stravu, nedráždivého charakteru, tj.bez koření, pokrmy by měly být chladné, není vhodné požívat teplé či horké nápoje, nepít kávu, vystříhat se požívání alkoholu - zejména koncentrovaného. Vhodné je jíst jogurty, kaše, apod. Pokrmy, jež by mohly poranit jazyk (hranolky, chipsy) nejsou vhodné.

-po každém jídle je nutno vypláchnout si ústa čistou vychlazenou vodou, v prvních dnech lépe převařenou. Používání desinfekčních prostředků vzhledem k ochranné funkci mikroflory dutiny ústní a protilátek obsažených ve slinách není nutné, pokud se použije ústní voda, neměla by obsahovat alkohol a ředit by se měla max. na 1/4 koncentrace.

-velmi důležitou věcí pro zdárné hojení a zábranu otoku je posrkávání studené vody uchovávané v ledničce, či rozpouštění drobných kousků ledu opakovaně během dne v ústech, taktéž po ránu, kdy dochází ke zvýraznění otoku v důsledku horizontální polohy během spánku - tento postup je velmi efektní a důležitý.

-pokud pojídáte tužší sousta, je vhodné opatrně kousat, sousto posouvat vidličkou až ke stoličkám a šetřit tak pohyb jazyka, stejně jako omezit nadměrné mluvení, zpívání apod.

-je vhodné si normálně čistit zuby, taktéž v případě tvorby nánosu neboli plaku na barbele, rozumné je použití nového jemného kartáčku a očištění šperku.

-během hojení není vhodné odstraňovat barbellu z piercingu, kanálek se velice rychle zatáhne. I během vyhojení pieringu u některých osob dochází velice rychle, někdy i během 1 dne k zatažení piercingového kanálku.

-je vhodné každý den zkontrolovat dotažení závitů, aby nedošlo k vyšroubování a následnému polknutí či vdechnutí šperku.

-není vhodné po dobu piercingu si se šperkem hrát, kousat do něj apod., neboť to může vyústit k extrémní tvorbě jizevnaté tkáně.

-během fáze hojení není vhodné provozovat orogenitální sex a není vhodné líbání, nedávat nic špinavého do úst (nehty, tužky).

I po definitivním zhojení piercingu je vhodná pravidelná a trvale zvýšená hygiena a péče - pravidelně šperk čistit, přičemž je vhodné jej vyjmout z piercingu, odstranit plaky - zubní kámen, (možno vyvařit v octovém roztoku), možno měnit typy šperků (dnes jsou k dispozici různé typy - např. polokulovité plastové růžové koncovky, jež mohou umožnit piercing dobře skrýt v případě potřeby).Rekapitulace:
Piercing jazyka patří nejoblíbenějším, častým, s rychlým provedením, mírnou citlivostí při aplikaci, dobrým hojením. Specifickou odlišností je vznik otoku, který v prvních dnech narůstá a tudíž vyžaduje použití rozměrnějšího šperku při prvotní aplikaci a následnou výměnu za definitivní po zhojení.

Nejaktivnější blogy

20. června 2006 v 14:52 | Cherrynečka* |  Spřátelené blogy...

Nejaktivnější blogy

10.03.2006 14:46zpelc4512 článků
23.01.2006 15:28sandra1232214 článků
18.02.2006 13:13paiginky2187 článků
01.04.2006 17:19funnygirl1975 článků
06.03.2006 20:26shrek111970 článků
17.01.2006 17:11milacci-tokiacci1817 článků
10.11.2005 17:37o-zivote1811 článků
13.04.2006 06:29dessmp31559 článků
15.03.2006 15:47mobylgo1493 článků
21.03.2006 19:01vt-scene1434 článků
17.12.2005 10:12vsehochut131411 článků
19.04.2006 16:20free-mp3diablo1301 článků
13.03.2006 09:12tany1253 článků
01.03.2006 16:35petrap1207 článků
23.03.2006 13:21placeforhiphop1039 článků
16.03.2006 10:57goodfire1023 článků
02.03.2006 20:00sssrcccp1008 článků
19.03.2006 18:11imationists1005 článků
20.02.2006 17:50fantasy-dreams986 článků
10.02.2006 13:33djuj984 článků
26.01.2006 19:52black-mouse969 článků
18.03.2006 10:32devilish-tokiohotel955 článků
10.02.2006 17:49boorci953 článků
04.02.2006 09:54sew550i938 článků
12.02.2006 19:58bigydan917 článků
25.02.2006 10:32sosani909 článků
16.03.2006 17:09filmkstahnuti902 článků
05.02.2006 13:14vsechnamultimedia884 článků
30.12.2005 15:48brcko882 článků
15.02.2006 12:31avril001866 článků
21.01.2006 12:39sithlord847 článků
14.04.2006 12:31andrea13834 článků
14.02.2006 17:00kluciztokiohotel827 článků
27.03.2006 19:55best-bands812 článků
04.02.2006 09:52mmaja811 článků
10.03.2006 07:34subaru785 článků
11.11.2005 20:47lasounek781 článků
07.02.2006 13:04vseprok700i772 článků
04.08.2005 10:37hejduk767 článků
16.05.2006 20:27cherrynecka737 článků
20.04.2006 18:41vsezadarmo727 článků
14.04.2006 11:04zabawa707 článků
01.02.2006 13:02moninka001702 článků
15.03.2006 12:42stahuj-vse699 článků
21.03.2006 19:40good-tokio-hotel692 článků
08.03.2006 19:15verushkab683 článků
23.03.2006 13:51mp3-reproduktor677 článků
16.09.2005 08:54medowin664 článků
04.03.2006 16:46i-love-you-bill654 článků
04.10.2005 19:21pinkstar643 článků

Líbý se ti tu???

20. června 2006 v 13:01 | Cherrynečka* |  Ankety-hlasujte
Jestli ne tak mi prosím napiš třeba do komentářů co se ti tu nelíbý nebo naopak líbý...Díky Cherrynečka*

Tokio hotel

20. června 2006 v 13:00 | Cherrynečka* |  Ankety-hlasujte
Mě osobně se líbý Tom a co vám???

Green day

20. června 2006 v 12:59 | Cherrynečka* |  Ankety-hlasujte
líbý nebo ne???

US5

20. června 2006 v 12:59 | Cherrynečka* |  Ankety-hlasujte
vyberte si :

Fílmek

20. června 2006 v 12:58 | Cherrynečka* |  Ankety-hlasujte
Tak co je pěknej???
Do komentářů pište prosím jakej film...