užití

13. června 2006 v 19:22 | Cherrynečka* |  Houbičky :o)
Máme nasbíráno, tedy alespoň někteří a teď vyvstává otázka jak takové hubky co nejlépe zkonzumovat, aby účinek byl opravdu takový jaký chceme. Lysohlávky obsahují velmi mnoho chemických prvků, ale jen pár z nich je opravdu psychotropní. Je to Psilocybin a jeho blízký příbuzný Psilocin a v menší míře také baeocystin a norbaeocystin.
Všechno to jsou indolové alkaloidy. Psilocybin je poměrně stálý jeho množství se příliš nemění ani při sušení, ani při delším skladování. Psilocin je nepoměrně více labilní než psylocybin (snadno oxiduje a poté se rozpadá), sušením se rychle ztrácí a co do účinku je ale psilocin oproti psilocybinu asi 1,4x silnější. Po konzumaci hub vzniká v organismu psilocin defosforylací psilocybinu účinkem alkalické fosfatasy. Z organismu je vyloučen psilocybin a jeho metabolity během 8 hodin z 80-85 procent (moč asi 65%, stolicí asi 15-25%). Zbytek se ukládá v tukové tkáni, a postupně se vylučuje během dalšího týdne. Asi 25% psilocybinu se vylučuje močí ve formě psilocinu. Aktivní dávka těchto halucinogenůkamenná soška mazatéků, 800 l.př.n.l.
pro dospělého člověka je 6-12mg. Množství psychotropních složek v houbách je však značně proměnlivé v závislosti na druhu lysohlávky i na místě výskytu. Obsah v suché dužině se většinou pohybuje od 0,2% do 0,6% psilocybinu, zatím co psilocin se vyskytuje jen ve stopovém množství.
Lysohlávky českéNejlépe je kouzelné houbičky aplikovat perorálně, tedy ústy. V zásadě platí že čerstvé houby jsou silnější. Nejlépe pokud chcete houby uchovávat, je, volit možnost zmražení. Houby neztrácí skoro nic ze svých původních kvalit. Ale i sušené se dají. Maximálně doporučuji houby před vlastní konzumací tepelně zpracova. V zásadě existuje jeden, dle mého názoru nejlepší recept, a to uvařit z nich čajík. Třeba nějaký ovocný, pěkně
sladký nebo se šťavkou. Houby nechejte luhovat alespoň 15 minut. Za tu dobu se psilocybin kompletně rozpustí ve vodě. Vyluhované houby můžete vyhodit, neobsahují už ani zbla aktivních látek. Jiná možnost je uvařit třeba smaženici. Jak, to ví snad každý sám. Samozřejmě se dají jíst syrové, ale žaludek to špatně snáší (alespoň ten můj). Ještě jsem se nezmínil o množství. Toto je velmi ošemetná záležitost, protože nikdy nevíte kolik aktivních látek má konkrétní houba v sobě. Může se i výrazně lišit. Platí že Lysohlávky české jsou silnější. Jestli jdete do hub poprvé, v žádném případě to nepřehánějte. Optimální je tak deset hub. Po čase, až budete zkušení houbaři, můžete libovolně v množství experimentovat. Jím houby asi šest let a o sobě vím, že mi vyhovuje tak pětadvacet kousků. Na závěr: pozorně si přečtěte sekci o účincích!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fosil Fosil | E-mail | 6. prosince 2007 v 14:50 | Reagovat

Máš tu hodně zajímavejch informací co se týká podrobností.Já si dávám houbyčky asi 4 rok.Experimentoval sem s mnohem větším množstvím než 25 hub...a to asi tak 150 a vejš...(podotýkám, že šlo o bohemky, kopinatky ani nesbírám.Nejsou tak účiné).Musim říct, že to byl vždycky brutální mazec.Čaj ze 150ti hub, vařenejch v pulitru vody, ve dvou lidech...je fakt extrém.Jediný co na houbách nemám zrovna rád, jsou ty přechodný stavy...Chvíly je to moc a pak na pár vteřin si člověk myslí, že už je v pohodě...jenže pak to začne na novo.Přeju zajímavý zážitky všem, kdo se rozhodl to zkusit :))

2 Fosil Fosil | E-mail | 6. prosince 2007 v 14:54 | Reagovat

Taky někdy zkuste přidat houbyčky do "nepálu"(konopného mléka - pro ty co neznají)...je to taky hodně zajímavé.!!!Není pro slabé na žaludek a lidi co maj problém s tlakem!!!

3 dee dee | 16. října 2010 v 15:30 | Reagovat

Ahoj houbičky jsem zkusila a musím souhlasit s Fosilem. (Ohledně těch změn stavů :D ..... ale je to paráda! :) Hlavně je dobrý mít kolem sebe dobrý lidi :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama