Leden 2007

Né pětku ne!!!

26. ledna 2007 v 14:10 | Cherrynečka* |  Textiky pisnicek .))
, pětku né
jsem
v tom nevinně
Tak
prosím pětku

Tak
prosím pětku n
é
Né, pětku né
Běda jsem ztracený
Táta se rozlobí
Zas budu trestaný

Že
jsem chyběl
A l
átku
nedohnal
budu
asi bit
Tak
čert a by to vzal

Musel jsem prát
A doma pomáhat
Věřtě třídní
Nechci se vymlouvat.

®: Né, pětku né
Já jsem v tom nevinně
Tak prosím pětku né
Tak prosím pětku né

Šel jsem na nákup
A
pak hlídal bráchu
A jedné starší jsem paní tašku nes
Dostal jsem křeč
A
zlomil si nohu
Tak se omlou vám

®2:

Mněl jsem dojem že byla neděle
A ak jsem nevylez
Ve středu z postele
Musel jsem prát a kapy luxovat
Věřtě třídní
Nechci se vymlouvat.

®:

Šel jsem na nákup
A pak hlídal ségru
A jednej starší jsem paní tašku nes
Dostal jsem křeč
A zlomil si ruku
Tak se omlouvám

®2:

Že jsem chyběl
A látku nedohnal
Já asi budu bit
Tak čert aby to vzal
Musel jsem prát
A doma pomáhat
Věřtě třídní
Nechci se vymlouvat.

®2:

Smíšené pocity

19. ledna 2007 v 22:36 | Cherrynečka* |  Bla..Bla(by me) - new rubrika
Konečně zase tady!!! Mám spravený počítač!..no spravený..jak se to veme, ale už se na něm dá jakž takž pracovat..apson že konečně můžu napsat sem!!
Sem strašně ráda, že je konečně pátek večer.. tenhle týden byl dost divný...Sem z něho taková zmatená...Ani teď přesně newim jaké se cítím..mám prostě smíšené pocity...
Bylo toho moc, a musím si to všechno uspořádat...
Ale kdy si to uspořádat..víkend zas hned uteče a škola tu bdue znova..je to všechno pořád dokola..stejný koloběh..denní rutina..
Teď ani newim co napsat..no ne co napsat..ale spíš jak to napsat...jdu se ponořit do mých myšlenek..tíží mě..musím je vyslechnout a srovnat...

Lucky boy

4. ledna 2007 v 21:27 | Cherrynečka*

Lucky Boy : imageThe Loners_Lucky boy.mp3 Přehrát MP3 (Stáhnout soubor) Ukázat URL nebo WIKI, HTML tag pro tento soubor

Samotáři

Hallo, Lucky boy
How you do today, Are you coming out?
I quite need you, this time around
Can you hear me? Please don't let me down

Hallo, Lucky boy
Where are you today, are you still in me?
Or did you left to hear to for the save the show
am I crazy now talking to myself

So please, gonna cheer me up
So please, gonna cheer me up

Hallo, Lucky boy
How are you to today? Are you coming out?….
I quite need you, this time around
Can you hear me?Please don't let me down

Hallo, Lucky boy
Where are you today, are you still in me?
Or did you left to hear to for the save the show
and my crazy now talking to myself

...

"Nikdo neumí říct, co by chtěl. A všichni tady lžou."
"Já spíš myslím, že tady lidi málo hulej."
"Myslíš, že to je tím?"
"Kdyby víc hulili, tak by si nemohli tolik lhát ... A možná by se i přestali opouštět. Hulení tady prostě nemá zatím vybudovanou tradici."
"Možná máš pravdu. Ale určitě je tahle země pěkně zkurvená."
"No tak to každopádně. Ostatně jako jakákoliv jiná země."

Horor zvaný pohádka

1. ledna 2007 v 12:38 | Cherrynečka* |  slohovky
Pohádky. Děti je znají nazpaměť a slýchají je večer před spaním, aby se jim lépe spalo. Ovšem právě proto, bychom nad nimi měli popřemýšlet, zda právě ony pohádky děti nekazí. Ze všech stran slyšíme, jak na děti špatně působí počítačové hry, plné násilý a neméně jsou handicapované filmy. Ovšem ono vytýkané "násilý" se nám objevuje i v pohádkách.
Definice pohádky, kterou mám v učebnici literatury zní: Krátký epický příběh, kde dobro vítězí nad zlem; děj nepravděpodobný, nadpřirozené bytosti. Ptala jsem se také lidí kolem sebe, jak by definovali pohádku. Vesměs říkali, že to je příběh s dobrým koncem a jsou určeny dětem. Na tom je vidět, jakou máme všichni zkreslenou představu o pohádkách.
Známe celou řadu pohádek, jejichž konce jsou dobru více než vzdálené. V mnoha pohádkách jsou spíše zobrazeny špatné vlastnosti člověka, ktré mají malé posluchače varovat, aby si na ně dávaly pozor, ale hlavně onen "boj" proti zlu bych připodobnila filmům či PC hrám, které jsou pro děti tabu. Aby se přemohl zlý kouzelník, musí se zabít. Vlka nejlépe rozpárat, nacpat ho kamením a nechat utopit ve studni. Babu Jagu strč do rozpálený pece. Z tohohle si tedy mají brát děti příklad, jak s oblibou dospělí říkají??!
Pohádky by tedy měly být taky s omezenou přístupností, jako většina filmů. Pohádky (myslím teď třeba ty filmované), bývají sice jemněji natočené, než kdyby se točili pro dospělého, avšak s obsahem, který je pořád stejný. Třeba Červená Karkulka. Hlavní zápletka je 2násobná vražda důchodkyně a její vnučky, kterou spáchalo divoké zvíře. Nepřipomíná vám to náhodou článek vystřižený z Blesku? Připádá vám to irelevatní? Že jedna pohádka nic neznamená? Jasně, můžu pokračovat. Například Perníková chaloupka, Popelka, Šípková Růženka. Je to pohádka když jim hned na začátku zemře maminka a hlavní hrdinky/hrdinové jsou tyranizováni? Že by si bratři Grimové kompenzovali nějaké zážitky z dětsví?? Nejhorší příklad však dává pan Andersen. Z jeho tvorby stačí jmenovat například Ošklivé kačátko (to nemám ráda, pže mi ho je dycky smutno...), Malá mořská víla... A znáte jeho POHÁDKU(!) Holčička se sirkami? Ne? Tak to vám povím stručný (pravdivý) popis děje: Byla jedna holčička a protože byla z chudé rodiny, chodila prodávat sirky. Jednoho dne, zrovna když bylo 24. prosince, tedy Vánoce, neprodala nic. Bála se jít domů a tak si sedla na schody u jejich domovních dveří. Třásla se zimou a tak zapálila 1 sirku. V jejím plamenu uviděla štědrovečerní stůl. Ale sirka brzy dohořela. Zapálila tedy dvě, aby déle hořely. Viděla vánoční stromek a pod ním spoustu dárků. Zase dohořela a tak zapálila hned tři najednou. V plamenu uviděla svou mrtvou babičku, která ji zvala k sobě. Ráno našli holčičku na schodech u domovních dveří umrzlou s opálenými konečky prstů.
Tohle tedy nazýváme pohádkami? Proč tedy děti místo pohádek raději neposadíme večer k televizi a nešetříme si hlasivky? Vždyť to, co vidíme my v televizi znají děti vesměs z pohádek!!

Šťastnej novej rok...

1. ledna 2007 v 11:05 | Cherrynečka* |  Bla..Bla(by me) - new rubrika
Přeji Šťastnej novej rok ... Tak Silvestr byl suprovej a z diskotéky sem přišla asi v 6 ráno...Prostě pohodička takhle sem si Silvestr a novej rok nikdy neužila ... Jinak další článek o Verče už psát nebudu tímhle to pro mě haslo a už nadobro nebudu psát čim nemusí to vědět celej svět ale teď už to prostě přehnala...Chtěla sem jí odpustit a vy to víte psala sem tady článek ale tak asi kámošky nade vše... :-D Mno směju se tomu...Zjistila jsem co pro mě znamená kamarádstvý sní a když už sem si všechno uvědomila tak to žádný klady vlastně nemělo takže mi to moc chybět nemůže...Dneska ráno sem poznala nový lidi a ty sou suprový všichni se praly s cikánama i když věděli že dostanou ale za zkoušku to přece stálo taky sem se chtěla přidat ale Luky mi to nedovolil takže smůla...Tudíš válečnou sekeru kopat fakt nebudu a půjd dál a nebudu žít ze vzpomínek :o) Pa pa :-*
Cherry*